*4η αγωνιστική

*Η Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας είναι αήττητη εντός έδρας από την Σαμπάιο Κορέα, με οκτώ νίκες σε εννιά αγώνες.

ΚΛΑΜΠ ΝΤΕ ΡΕΓΚΑΤΑΣ

Προηγούμενο ματς: Η Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας έχασε 2-0 εκτός έδρας από την Μποταφόγκο Σάο Πάουλο, με το πρώτο τέρμα να το δέχεται από πέναλτι του Ρομπίνιο στο 23’, ενώ όλα τελείωσαν στο 56’, όταν αποβλήθηκε παίκτης της, δεχόμενη δεύτερο τέρμα από τον Τάρικ στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων, έχοντας γλιτώσει νωρίτερα από το δοκάρι της.

H Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας ηττήθηκε με 2-0 εκτός έδρας από την Μποταφόγκο Σάο Πάουλο, γνωρίζοντας τρίτη συνεχόμενη ήττα, όλες μακριά από την έδρα της, έχοντας δεχθεί από δύο γκολ στην καθεμία!

Οι δύο εξ αυτών ήταν στο πρωτάθλημα, εκεί που ακόμη ψάχνει τον πρώτο της βαθμό, έχοντας βέβαια και έναν αγώνα λιγότερο, με το σημερινό παιχνίδι να είναι το πρώτο που παίζει στην έδρα της γι’ αυτόν τον θεσμό.

Εκεί που παρουσιάστηκε πολύ δυνατή στο πολιτειακό της πρωτάθλημα και στο κύπελλο Βραζιλίας, αφού έχει έξι σερί νίκες, 10 σε 12 αγώνες που δεν χάνει, με πιο πρόσφατη απέναντι σε αντίπαλο μεγαλύτερης κατηγορίας.

Τραυματίες και απόντες είναι οι πλάγιοι μπακ Ερέντα, Λουίς Ενρίκε, ο μέσος Αντερσον Λέιτε και ο επιθετικός Ρομιούλο και τιμωρημένος είναι ο μέσος Φαλκάο.

Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας Στατιστικά

*Εχει τρεις σερί αγώνες με 2-3 γκολ

*Εχει 6/12 over 2,5 εντός έδρας

*Εχει 6/12 G/G εντός έδρας

ΣΑΜΠΑΪΟ ΚΟΡΕΑ

Προηγούμενο ματς: Η Σαμπάιο Κορέα έχασε 1-3 εντός έδρας από την Μιρασόλ, αν και ισοφάρισε με τον Αλισον Νέβες στο 69’ το γκολ που είχε δεχθεί από τον Λεάντρο Βιλέλα στο έκτο λεπτό. Μάλιστα υπέπεσε σε δύο πέναλτι στη συνέχεια μέσα σε τρία λεπτά, τα οποία μετέτρεψε σε γκολ ο Γκάμπριελ, στο 77’ και στο 80’.

Η Σαμπάιο Κορέα ηττήθηκε με 1-3 εντός έδρας από την Μιρασόλ, γνωρίζοντας δεύτερη συνεχόμενη ήττα και αναζητώντας ακόμη την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα. Και γενικώς δεν κερδίζει εδώ και 10 παιχνίδια, με πέντε ισοπαλίες και πέντε ήττες.

Ειδικά μακριά από την έδρα της έχει τέσσερις ήττες στους πέντε πιο πρόσφατους αγώνες που δεν έχει πετύχει κάποια νίκη.

Εγινε καλά και επιστρέφει ο επιθετικός της Πιμεντίνια, χτύπησε και θα απουσιάσει ο αμυντικός Άλισον.