*24η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Γκρέμιο – Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας 2-0

ΚΛΑΜΠ ΝΤΕ ΡΕΓΚΑΤΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Ναούτικο, δεχόμενη δύο γκολ μέσα σε τέσσερα λεπτά στο πρώτο ημίχρονο, με τους Μαουρίσιο (38’), Ζόμπσον (42’), ενώ παρόλο που μείωσε με τον Γκάμπριελ Κονσεϊσάο στο 60’, λίγο μετά αποβλήθηκε παίκτης της, με αποτέλεσμα να μην απειλήσει καν με ισοφάριση.

Η Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας ηττήθηκε με 2-1 εκτός έδρας από την Ναούτικο, δεύτερη ήττα της στους τρεις τελευταίους αγώνες που δεν κερδίζει. Και στο γήπεδό της παραμένει αήττητη εδώ και 10 παιχνίδια, με έξι ισοπαλίες σε αυτό το διάστημα!

Επεσε στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 12η θέση, σε σημαντική απόσταση ασφαλείας, στο +6 συγκεκριμένα, από τη ζώνη του υποβιβασμού, ενώ είναι αρκετά πίσω, στο -10 για την ακρίβεια από την πρώτη τετράδα και τις θέσεις που εξασφαλίζουν άνοδο.

Τραυματίας και απών εδώ και καιρό είναι ο επιθετικός Μαϊκόν Ντόουγκλας, ενώ κάποιες ενοχλήσεις έχει και ο αμυντικός Τζιλβάν που μάλλον θα απουσιάσει, ενώ τιμωρημένος είναι ο επιθετικός Ανσέλμο Ραμόν.

Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας Στατιστικά

*Εχει 7/8 G/G στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 17/22 under 2,5 εντός έδρας, 9/12 στο εθνικό πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΓΚΡΕΜΙΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Γκρέμιο κέρδισε 5-1 εντός έδρας την Οπεράριο, ανοίγοντας το σκορ με τον Καμπάζ, στο 45ο λεπτό. Και στο δεύτερο ημίχρονο σκόραρε και δεύτερο τέρμα με τον Ντιέγκο Σόουζα (52’) και παρόλο που η αντίπαλος της μείωσε γρήγορα, με τον Λεονάρντο Καλίλ στο 55’, σκόραρε άλλα τρία γκολ στη συνέχεια με τους Γκαμπριέλ Τεξέιρα (63’), Ελκεσον (90’), Ρενιέ (90’+ αυτ.).

Η Γκρέμιο επικράτησε 5-1 εντός έδρας της Οπεράριο, πιο δύσκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ. Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη νίκη της, ενώ δεν χάνει εδώ και 17 αγώνες, με εννιά ισοπαλίες σε αυτό το διάστημα. Και μακριά από την έδρα της, μπορεί να κέρδισε τον τελευταίο αγώνα της, αλλά ήταν η πρώτη της νίκη μετά από οκτώ σερί ισοπαλίες εκτός!

Διαθέτει την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας και παραμένει εντός πρώτης τετράδας και θέσεων που εξασφαλίζουν άνοδο, ανεβαίνοντας μάλιστα και μία θέση, ούσα πλέον στην 3η, πάντα μακριά, στο -9 από την κορυφή και την πρωτοπόρο Κρουζέιρο, όμως έχει ξεφύγει πλέον στο +9 από την 5η θέση που δεν εξασφαλίζει άνοδο.

Εξακολουθούν να λείπουν λόγω τραυματισμού ο μέσος Μπενίτεζ και ο αμυντικός Κάνεμαν, χτύπησε και ο μέσος Τιάγκο Σάντος που θα απουσιάσει και τιμωρημένος είναι ο πλάγιος μπακ Νίκολας.