*10η αγωνιστική

*Μεγάλο τοπικό ντέρμπι μίσους του Μασέιο

*Οι δύο ομάδες έχουν παίξει ήδη τέσσερις φορές φέτος! Ολες οι αναμετρήσεις έληξαν under 2,5, με την Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας να κερδίζει μόνο την πιο πρόσφατη, εκτός έδρας, κερδίζοντας στη συνέχεια στα πέναλτι και κατακτώντας το πολιτειακό πρωτάθλημα. Η CSA έφερε ισοπαλία και κέρδισε στους δύο αγώνες της σε αυτό το γήπεδο το 2022.

*Γενικώς οι 24 τελευταίοι αγώνες τους, ανεξαρτήτως έδρας, έχουν λήξει under 2,5! Από αυτούς οι 18 ήταν under 1,5, οι τρεις από τους τέσσερις φέτος.

ΚΛΑΜΠ ΝΤΕ ΡΕΓΚΑΤΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας κέρδισε με 0-1 εκτός έδρας την Σπορτ Ρεσίφε, σκοράροντας με πέναλτι του Ανσέλμο Ραμόν στο 25ο λεπτό, γλιτώνοντας σε δύο – τρεις περιπτώσεις από το να δεχθεί την ισοφάριση στο δεύτερο ημίχρονο.

Η Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας επικράτησε με 0-1 εκτός έδρας της Σπορτ Ρεσίφε, σε μία από τις πιο δυνατές έδρες της κατηγορίας και απέναντι σε μία από τις πιο δυνατές ομάδες του πρωταθλήματος. Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη νίκη της, ενώ έχει κερδίσει και τους δύο τελευταίους αγώνες στο γήπεδό της. Όλα αυτά από τότε που έχει στον πάγκο της τον Ντάνιελ Παουλίστα!

Είναι χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στο δεύτερο μισό του, σε απόσταση βολής – «αναπνοής», στο +1 συγκεκριμένα, από την ζώνη του υποβιβασμού, χωρίς να είναι πάρα πολύ μακριά, ούσα στο -5 για την ακρίβεια, από την πρώτη τετράδα και τις θέσεις που εξασφαλίζουν άνοδο.

Τραυματίας και απών είναι ο επιθετικός Μαϊκόν Ντόουγκλας, ενώ τιμωρημένοι είναι ο αμυντικός Τζιλβάν και ο αριστερός μπακ Γκιγιέρμε Ρομάο, κάτι που αναγκάζει τον προπονητή να αλλάξει την ενδεκάδα του τελευταίου αγώνα.

Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας Στατιστικά

*Εχει τρία σερί N/G

*Εχει 8/14 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας, 3/4 στο εθνικό πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

CSA ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: H CSA κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Νοβοριζοντίνο, ανοίγοντας το σκορ με τον Λούκας Μάρκες στο 28’, πετυχαίνοντας δεύτερο τέρμα με πέναλτι του Ροντρίγκες στο 38ο λεπτό, αντέχοντας ως το τέλος, παρόλο που η αντίπαλος της μείωσε με τον Λέο Μπαϊάνο στο 81’.

Η CSA κέρδισε με 2-1 εντός έδρας την Νοβοριζοντίνο, πιο εύκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ. Και μπορεί να μην χάνει εδώ και τρεις αγώνες, αλλά αυτή η νίκη ήταν η πρώτη της έπειτα από πέντε παιχνίδια! Μάλιστα μακριά από την έδρα της είναι χωρίς νίκη σε τέσσερις αγώνες για το εθνικό πρωτάθλημα, με δύο ήττες και δύο ισοπαλίες.

Μέχρι στιγμής είναι έναν βαθμό και δύο θέσεις πάνω στον βαθμολογικό πίνακα από την σημερινή της αντίπαλο, έχοντας πάντα ως στόχο να τερματίζει πάνω από αυτήν!

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμού οι αμυντικοί Γουέρλεϊ, Σέντρικ, οι μέσοι Γουίλιαμ, Γκάμπριελ Τονίνι και ο επιθετικός Κλέιτον, τιμωρημένος είναι ο μέσος Γκάμπριελ, αλλά επιστρέφει ο επιθετικός Οσβάλντο που έγινε καλά.