Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος

* Η Φροζινόνε αδυνατεί να σκοράρει στα τρία τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

* Η Τσιταντέλα αναδείχθηκε ισόπαλη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της με αντίπαλο τη Φροζινόνε σε όλες τις διοργανώσεις.

* Σημειώθηκε under 2,5 στα πέντε τελευταία παιχνίδια της Τσιταντέλα με αντίπαλο τη Φροζινόνε σε όλες τις διοργανώσεις.

ΤΣΙΤΑΝΤΕΛΑ

Στα νικηφόρα αποτελέσματα επέστρεψε άμεσα η Τσιταντέλα, μετά τη μοναδική ήττα που γνώρισε στο φετινό πρωτάθλημα κόντρα στην Μπρέσια (3-0 εντός έδρας) στις 24 Σεπτεμβρίου. Πιο συγκεκριμένα την προηγούμενη βδομάδα το συγκρότημα του Βεντουράτο επικράτησε εκτός έδρας με 2-0 της Τραπάνι. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο δεύτερο ημίχρονο, και πιο συγκεκριμένα στο 52’ με τον Ιόρι. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε έντεκα λεπτά πριν το τέλος των 90’ ο Λιτέρι. Στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα παραμένει η Τσιταντέλα μετά το πέρας επτά αγωνιστικών, στις οποίες σημείωσε έξι νίκες και μία ήττα (15-6 τα γκολ). «Στόχος μας είναι να συνεχίσουμε να δουλεύουμε σκληρά και να συνεχίσουμε στην πορεία που έχουμε χαράξει. Παρά τα θετικά αποτελέσματα δεν έχουμε πετύχει τίποτα ακόμα. Πρέπει να διατηρήσουμε τα πόδια μας στο έδαφος μέχρι να εξασφαλίσουμε την παραμονή μας», είπε μεταξύ άλλων στα ιταλικά ΜΜΕ ο μέσος Μπαρτολομέι. Δύο νίκες και μία ήττα είναι ο απολογισμός της Τσιταντέλα στις τρεις συνολικά φετινές εντός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε για το πρωτάθλημα. Στις δύο σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ.

Προηγούμενο ματς: Με τους τρεις βαθμούς της νίκης επέστρεψε η Τσιταντέλα από την έδρα της Τραπάνι επικρατώντας με 2-0, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Τσιταντέλα επικράτησε στα έξι από τα επτά τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα (παίξτο στον Stoiximan).

Το Τσιταντέλα – Φροζινόνε παίζει στον Stoiximan

ΦΡΟΖΙΝΟΝΕ

Χωρίς νίκη παραμένει η Φροζινόνε στις τέσσερις τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα, στις οποίες σημείωσε δύο ισοπαλίες και ισάριθμες ήττες. Μετά από αυτή που πανηγύρισε κόντρα στη Λατίνα (2-1 εντός έδρας) στις 10 Σεπτεμβρίου το συγκρότημα του Μαρίνο μοιράστηκε από ένα βαθμό με τις Κάρπι (0-0 εκτός έδρας) και Πίζα (0-0 εντός έδρας), ενώ παράλληλα δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των Ελλάς Βερόνα (2-0 εκτός έδρας) και Περούτζια (2-1 εντός έδρας). Κόντρα στην τελευταία την προηγούμενη βδομάδα οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν με τον Ν. Ντιονίσι στο 18’, ωστόσο δέκα λεπτά αργότερα ο Ντι Καρμίνε ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους. Την ολική ανατροπή των δεδομένων στην αναμέτρηση διαμόρφωσε στο δεύτερο ημίχρονο, και πιο συγκεκριμένα στο 76’ ο Ντέζι, δίνοντας το «τρίποντο» στην Περούτζια. Την εμπιστοσύνη του στον προπονητή της ομάδας, Πασκουάλε Μαρίνο, εξέφρασε με δηλώσεις του ο πρόεδρος αυτής, Μαουρίτσιο Στίρπε. «Πρόκειται για έναν άνθρωπο με εμπειρία περισσότερων από 600 αναμετρήσεων. Γνωρίζει καλά την κατηγορία, πιστεύω πως κάναμε την καλύτερη επιλογή με αυτόν. Με την κατάλληλη νοοτροπία έχουμε πιθανότητες για την άνοδο», υπογράμμισε μεταξύ άλλων.

Προηγούμενο ματς: Την εντός έδρας ήττα με 2-1 γνώρισε η Φροζινόνε από την Περούτζια, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε under 2,5 στα τρία τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της Φροζινόνε για το πρωτάθλημα.