ΣΑΠΕΚΟΕΝΣΕ

“Φρένο” στο αήττητο σερί των έξι πρώτων αγωνιστικών (2-4-0) έβαλε στη Σαπεκοένσε η Πόντε Πρέτα. Η ομάδα από το Σαπεκό μπήκε πίσω στο σκορ στο 45ο λεπτό, ισοφάρισε στο 79′ με τον Αρτούρ Μαΐα, όμως δέχθηκε και δεύτερο γκολ στις καθυστερήσεις. Δύσκολο το σημερινό “τεστ”, με τη Σαπεκοένσε να παραμένει αήττητη εντός έδρας με μία νίκη και δύο ισοπαλίες. Υποφέρουν από τραυματισμό ο αριστερός μπακ Ντένερ και ο μέσος Ζιλ, στον αντίποδα είναι κανονικά διαθέσιμος ο μεσοεπιθετικός Ανανίας.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας από την Πόντε Πρέτα με 2-1.

Στατιστικό για στοίχημα: Πρώτη ήττα στο φετινό πρωτάθλημα (2-4-1).

Το Σαπεκοένσε – Γκρέμιο παίζει στον Stoiximan

ΓΚΡΕΜΙΟ

Στο κλαμπ των “μνηστήρων” της κορυφής παρέμεινε η Γκρέμιο με το ισόπαλο 1-1 στην έδρα της Φλουμινένσε (παρά την αποβολή του Ραμίρο στο 35′, προηγήθηκε στο 41′ με τον Ερμές και ισοφαρίστηκε στο 75′). Στο -2 από την πρωτοπόρο Ιντερνασιονάλ το σύνολο από το Πόρτο Αλέγκρε, μετρά μόλις μία ήττα στις επτά πρώτες αγωνιστικές (4-2-1). Κανονικά διαθέσιμος ο νεοφερμένος επιθετικός Νεγκέμπα (από Κοριτίμπα), επέστρεψαν από τις υποχρεώσεις με την Εθνική Βραζιλίας και δηλώνουν “παρών” ο κίπερ Μαρσέλο Γκρόε και ο μέσος Γουάλας. Επιστρέφουν από τιμωρία οι Λουάν και Λίνκολν, απόντες λόγω καρτών οι μέσοι Ραμίρο και Μαϊκόν.

Προηγούμενο ματς: Έμεινε στο ισόπαλο 1-1 στην εκτός έδρας συνάντηση με τη Φλουμινένσε. Αποβολή για τον Ραμίρο στο 35′.

Στατιστικό: Under 2,5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.