*6η αγωνιστική

*Μετρούν 3/5 αναμετρήσεις με n/g τελευταία μεταξύ τους, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

3/5 under 2.5 μεταξύ τους, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΖΟΥΝΙΟΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλοι 1-1 αναδείχθηκε με την Ανγκουίλας εκτός έδρας η Ζούνιορ. Το 1-0 πέτυχε για τους γηπεδούχους ο Πέρεζ στο 40΄σκορ που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου. Η Ζούνιορ κατάφερε να βρει το γκολ της ισοφάρισης με τον Μπάκα στο 61΄οπου το 1-1 ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Η Ζούνιορ είναι σε πολύ καλή κατάσταση και είχε  σημειώσει δυο διαδοχικές νίκες πριν το ματς αυτό . Η ισοπαλία με την Ανγκουίλας ήρθε μετά τις νίκες αυτές. Είχε προηγηθεί και  εύκολη επικράτηση εναντίον της Ατλέτικο Νασιονάλ (3-0) για το θεσμό του Κυπέλλου, αποτέλεσμα που τη φέρνει με το ένα πόδι στα ημιτελικά και πιο πριν η νίκη με 2-0 απέναντι στην Σάντα Φε. Δεν υπάρχουν προβλήματα τραυματισμών.

Ζούνιορ Στατιστικά

*3/5 αναμετρήσεις είχαν No Goal

*3/5 παιχνίδια έληξαν με under 2.5

ΟΝΣΕ ΚΑΛΝΤΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Πήρε τη νίκη εντός έδρας, με σκορ 2-1 και αντίπαλο την Περέιρα στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο 42’ ο Ντελ Βάγε και ο Λόπεζ στο 45΄ σκόραραν και κάπως έτσι το 2-0 ήταν το σκορ ημιχρόνου. Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήτανε να μειώσουν με τον Ραμίρεζ στο 72΄ και παράλληλα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Όνσε Κάλδας πανηγύρισε την δευτερη της νίκη στο φετινό Κλαουσούρα, καθώς επικράτησε εντός έδρας της Περέιρα με 2-1. Στα πρώτα δύο απέσπασε ισάριθμες ισοπαλίες εναντίον της Ουνιόν Μαγδαλένα με σκορ 2-2 και της Εκιδάδ με 1-1, ακολουθήσε η νίκη εντός έδρας της απέναντι στην Άγιλας Ντοράδας (2-0) και ισοπαλία με την Ιντεπεντιέντε Μεντεγίν με 1-1. Στο αγωνιστικό σκέλος, δεν προέκυψαν νέα προβλήματα απουσιών για την ομάδα του Κορεδόρ Ουρτάδο.