Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος

* Η Λατίνα δέχθηκε τουλάχιστον δύο γκολ στα τέσσερα τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

* Σημειώθηκε over 2,5 στα τέσσερα τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της Λατίνα για το πρωτάθλημα.

ΚΑΡΠΙ

Μακριά από τα αρνητικά αποτελέσματα παραμένει η Κάρπι στις πέντε τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα, στις οποίες σημείωσε δύο νίκες και τρεις ισοπαλίες. Πιο συγκεκριμένα το συγκρότημα του Καστόρι επικράτησε των Βίρτους Εντέλα (2-1 εντός έδρας) και Σπέτσια (1-0 εκτός έδρας), ενώ παράλληλα μοιράστηκε από ένα βαθμό με τις Φροζινόνε (0-0 εντός έδρας), Μπρέσια (2-2 εκτός έδρας) και Πίζα (1-1 εντός έδρας). Κόντρα στην Σπέτσια την προηγούμενη βδομάδα το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Λασάνια δύο λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Αξίζει να σημειώσουμε πως οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν με δέκα ποδοσφαιριστές, λόγω της αποβολής του Ντάτκοβιτς με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 83’. Αήττητη παραμένει η Κάρπι στις τέσσερις συνολικά εντός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε για το πρωτάθλημα, στις οποίες σημείωσε μία νίκη και τρεις ισοπαλίες. Στις τρεις σημειώθηκαν λιγότερα από τρία γκολ, ενώ σε ισάριθμες σημειώθηκε goal-goal. Τη συνεργασία τους με το σύλλογο ανανέωσαν μέχρι το καλοκαίρι του 2019 οι Πασιούτι και Μπιάνκο. Από τη σημερινή αναμέτρηση και έπειτα η Κάρπι θα αγωνίζεται στη φυσική έδρα της, το «Sandro Cabassi, κι όχι το «Alberto Braglia» της Μόντενα που χρησιμοποιούσε μέχρι να ολοκληρωθούν κάποιες εργασίες στην πρώτη.

Προηγούμενο ματς: Με τους τρεις βαθμούς της νίκης επέστρεψε η Κάρπι από την έδρα της Σπέτσια επικρατώντας με 1-0, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Κάρπι παραμένει αήττητη στα πέντε τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα (παίξτο στον Stoiximan)

ΛΑΤΙΝΑ

Επτά βαθμούς κατάφερε να συγκεντρώσει η Λατίνα στις πέντε τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα, στις οποίες σημείωσε μία νίκη και τέσσερις ισοπαλίες. Αφού μοιράστηκε από ένα βαθμό με τις Μπενεβέντο (1-1 εντός έδρας), Νοβάρα (2-2 εκτός έδρας), Τερνάνα (1-1 εντός έδρας) και Τσεζένα (2-2 εκτός έδρας) το συγκρότημα του Βιβαρίνι πανηγύρισε την πρώτη φετινή νίκη του την προηγούμενη βδομάδα, επικρατώντας εντός έδρας με 2-0 της Τραπάνι. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μποακί στο 38’, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Ακόστι διπλασίασε τα τέρματά τους, διαμορφώνοντας παράλληλα το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση. Αξίζει να σημειώσουμε πως οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν με δέκα ποδοσφαιριστές, λόγω της αποβολής του Γκερέρι τέσσερα λεπτά πριν το τέλος των 90’. Χωρίς νίκη παραμένει η Λατίνα στις τέσσερις συνολικά εκτός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε για το πρωτάθλημα (δύο ισοπαλίες, δύο ήττες). Σε όλες σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ, αλλά και goal-goal.

Προηγούμενο ματς: Νικήτρια αναδείχθηκε η Λατίνα στην έδρα της επικρατώντας με 2-0 της Τραπάνι, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Λατίνα παραμένει αήττητη στα πέντε τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.