Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος

ΚΕΜΠΡΙΤΖ

Αν και δικαιούταν ακόμη και τη νίκη κόντρα στην Μπλάκπουλ, η Κέμπριτζ έφυγε με το βαθμό της ισοπαλίας (1-1) από το “Bloomfield Road” την προηγούμενη αγωνιστική. Καλύτερη στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης προηγήθηκε στο 17’ με τέρμα του Μπέρι, ενώ δέχθηκε το γκολ της ισοφάρισης στις καθυστερήσεις. Δεν μπόρεσε να δώσει έτσι συνέχεια στο νικηφόρο σερί που έτρεχε στο πρωτάθλημα, παρέμεινε όμως αήττητη για τέταρτη αγωνιστική, με την Κέμπριτζ να διανύει την καλύτερη της περίοδο. Θέλει να δώσει συνέχεια στις επιτυχίες, προκειμένου να αναρριχηθεί στη βαθμολογία και θα προσπαθήσει να εκμεταλλευτεί την έδρα της, όπου προέρχεται από τρεις σερί νίκες. Προβλήματα τραυματισμών δεν υπάρχουν για τον τεχνικό Σάουν Ντέρι που έχει όλους τους παίκτες στη διάθεση του.

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν Κέμπριτζ και Μπλάκπουλ την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό: G/G τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της (παίξτο στην Interwetten).

Το Κέμπριτζ – Γκρίμσμπι παίζει στην Interwetten

ΓΚΡΙΜΣΜΠΙ

Μακριά από τον καλό της εαυτό βρέθηκε ξανά την προηγούμενη αγωνιστική η Γκρίμσμπι που περιορίστηκε στο βαθμό της ισοπαλίας (0-0) με την προτελευταία Έξετερ. Κάκιστη εμφάνιση για την Γκρίμσμπι που πέταξε βαθμούς κόντρα σε μια βατή αντίπαλο και παρέμεινε για δεύτερο σερί παιχνίδι μακριά από τις επιτυχίες στο πρωτάθλημα. Εμφανίζει πρόβλημα στο σκοράρισμα, ενώ είναι χαρακτηριστικό πως σε καμία από τις τρεις τελευταίες αναμετρήσεις της, δεν μπόρεσε να “ματώσει” τα αντίπαλα δίχτυα. Υποχώρησε στην 11η θέση και καλείται να βάλει τέλος στο αρνητικό της σερί, με τους τρεις βαθμούς κόντρα στην Κέμπριτζ να είναι το μοναδικό ζητούμενο.

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλες χωρίς τέρματα αναδείχθηκαν Έξετερ και Γκρίμσμπι την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό: n/g τα πέντε τελευταία παιχνίδια της.