Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος

ΚΑΝΤΙΘ

Περίοδο “κοιλιάς” διανύει η Κάντιθ, καθώς έρχεται στο σημερινό ματς από δύο διαδοχικές νίκες με μηδέν ενεργητικό. Το ατυχές 0-2 από την Οβιέδο έδωσε τη σκυτάλη στο 3-0 του “Βαγιέκας” της περασμένης Κυριακής. Δεν προέβαλε καμία αντίσταση στη Βαγιεκάνο η ομάδα του Άλβαρο Θερβέρα, δεχόμενη τα τρία γκολ στο 13′, στο 63′ και στο 75′. Στο 1-0-3 το σερί στις τελευταίες τέσσερις αγωνιστικές, ταυτόχρονα όμως οι γηπεδούχοι μετρούν μόλις μία εντός έδρας ήττα στο φετινό πρωτάθλημα (2-1-1).

Μία επιστροφή και μία… απώλεια μετρούν οι γηπεδούχοι ενόψει του σημερινού ματς. Αποθεραπεύθηκε πλήρως και δηλώνει “παρών” ο μέσος Άλβαρο Γκαρθία, αλλά στον αντίποδα θα λείψει λόγω ενοχλήσεων ο βασικός μέσος Σάλβι.

Προηγούμενο ματς: Υπέστη την εκτός έδρας ήττα από τη Βαγιεκάνο με 3-0.

Στατιστικό: NG τα πέντε τελευταία παιχνίδια της (παίξτο στον Stoiximan).

Το Κάντιθ – Χιρόνα παίζει στον Stoiximan

ΧΙΡΟΝΑ

Η Χιρόνα, από την πλευρά της, μοιάζει να βρίσκει σταδιακά τον καλό εαυτό της. Έρχεται από ζευγάρι νικών με ανέπαφη εστία, με “θύματα” τις Χετάφε (0-2, 25/09) και Ρέους (1-0 την περασμένη Κυριακή). “Χρυσός” σκόρερ στο τρίποντο της περασμένης αγωνιστικής ήταν ο Πορτού στο 78ο λεπτό. Θυμίζουμε ότι οι Καταλανοί είχαν “τρέξει” ένα άσχημο σερί 1-3-2 στις πρώτες έξι αγωνιστικές. Στο 1-1-2 το εκτός έδρας σερί στη φετινή λίγκα.

Σε υποχρεώσεις με την Εθνική Μαρόκου ο κίπερ Μπουνού, με τον Ρενέ να κάθεται σήμερα κάτω από τα δοκάρια. Παραμένουν στα πιτς οι αμυντικοί Ρίτσι, Μας και Κίκο Ολίβας, αλλά και ο επιθετικός Φελίπε Σαντσόν. Εκτός αποστολής οι Γκρανέλ και Κάμαρα για τεχνικούς λόγους.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας της Ρέους με 1-0.

Στατιστικό: NG και Under 2,5 τα 3/4 τελευταία ματς πρωταθλήματος.