* Σημειώθηκε under 2,5 στα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της Μπρίστολ Σίτι με αντίπαλο την Ντέρμπι Κάουντι σε όλες τις διοργανώσεις.

* Η Ντέρμπι Κάουντι σημείωσε τουλάχιστον δύο γκολ στα τρία τελευταία παιχνίδια της με αντίπαλο την Μπρίστολ Σίτι σε όλες τις διοργανώσεις.

ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΣΙΤΙ

Μόλις δύο βαθμούς χρειάζεται η Μπρίστολ Σίτι στις υπολειπόμενες τέσσερις αγωνιστικές του πρωταθλήματος για να διασφαλίσει και βαθμολογικά την παραμονή της. Στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε το συγκρότημα του Τζόνσον σημείωσε μία νίκη και δύο ισοπαλίες. Αφού δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Χαλ (4-0 εκτός έδρας) στις 2 Απριλίου επικράτησε της Σέφιλντ Γουένσντεϊ (4-1 εντός έδρας), ενώ παράλληλα μοιράστηκε από ένα βαθμό με τις Ρόδεραμ (1-1 εντός έδρας) και Μπρέντφορντ (1-1 εκτός έδρας). Κόντρα στην τελευταία το Σάββατο (16/4) οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου με τον Τόμλιν. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις αυτής ο Χόγκαν, δίνοντας το βαθμό της ισοπαλίας στους γηπεδούχους. Αήττητη παραμένει η Μπρίστολ Σίτι στις τρεις τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε για την ίδια διοργάνωση, στις οποίες σημείωσε δύο νίκες και μία ισοπαλία. Στις δύο σημειώθηκε goal-goal, ενώ σε ισάριθμες σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ. Στην αποστολή του συλλόγου τέθηκε και πάλι ο αρχηγός Γουίλμπραχαμ.

Προηγούμενο ματς: Από ένα βαθμό μοιράστηκαν Μπρέντφορντ και Μπρίστολ Σίτι στη μεταξύ τους αναμέτρηση στην έδρα της πρώτης (1-1), στο πλαίσιο της 42ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Ντέρμπι Κάουντι επικράτησε από το ημίχρονο στα τρία τελευταία παιχνίδια της με αντίπαλο την Μπρίστολ Σίτι σε όλες τις διοργανώσεις.

O bookmaker δεν βρέθηκε

ΝΤΕΡΜΠΙ ΚΑΟΥΝΤΙ

Αντίθετα από την αποψινή αντίπαλό της, Μπρίστολ Σίτι, η Ντέρμπι Κάουντι χρειάζεται τρεις βαθμούς για να διασφαλίσει την είσοδό της στην πρώτη εξάδα του βαθμολογικού πίνακα, και παράλληλα στα πλέι οφ ανόδου. Το συγκρότημα του Γουόσολ προέρχεται από τρεις σερί νίκες στο πρωτάθλημα, στις οποίες επικράτησε των Χαλ (4-0 εντός έδρας), Μπόλτον (4-1 εντός έδρας) και Τσάρλτον (1-0 εκτός έδρας). Κόντρα στην τελευταία το Σάββατο (16/4) το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Ράσελ στο 60’. Μόλις μία νίκη κατάφεραν να πανηγυρίσουν τα «κριάρια» στις πέντε τελευταίες εκτός έδρας αναμετρήσεις που έδωσαν για την ίδια διοργάνωση. Στις υπόλοιπες σημείωσαν μία ισοπαλία και τρεις ήττες. Στις δύο σημειώθηκε no-goal, ενώ στις τρεις σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ. Στην αποστολή του συλλόγου θα βρεθεί και πάλι ο Όλσον.

Προηγούμενο ματς: Με τους τρεις βαθμούς της νίκης επέστρεψε η Ντέρμπι Κάουντι από την έδρα της Τσάρλτον επικρατώντας με 1-0, στο πλαίσιο της 42ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Ντέρμπι Κάουντι διατήρησε ανέπαφη την εστία της στα τρία τελευταία παιχνίδια της με αντίπαλο την Μπρίστολ Σίτι σε όλες τις διοργανώσεις.