Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος.

ΜΠΡΑΓΚΑΝΤΙΝΟ

Την έκτη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα υπέστη την προηγούμενη αγωνιστική η Μπραγκαντίνο, η οποία εξακολουθεί να βρίσκεται μακριά από το καλό της εαυτό. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μαρσέλο Βέιγκα φιλοξενήθηκε από την Γκοϊάς, στην έδρα της οποίας και ηττήθηκε με σκορ 2-1. Ο Λούκας Ρότσα ισοφάρισε προσωρινά για τους φιλοξενούμενους σε 1-1 στο 62ο λεπτό, όμως έχασαν το παιχνίδι δεχόμενοι και τα δυο γκολ από το σημείο του πέναλτι. Παράλληλα, η Μπραγκαντίνο ολοκλήρωσε το παιχνίδι με δέκα παίκτες, καθώς αποβλήθηκε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Λέο Ζάιμε, με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Μετά και από αυτή την ήττα της, η Μπραγκαντίνο εξακολουθεί να βρίσκεται εντός επικίνδυνης ζώνης με 27 βαθμούς, ούσα και πέντε βαθμούς μακριά από την σωτηρία της. Παράλληλα διαθέτει μια από τις χειρότερες επιθέσεις της κατηγορίας, με 23 τέρματα στο ενεργητικό της, καθώς επίσης και μια από τις χειρότερες άμυνες με 41 τέρματα παθητικό. Μπροστά στο κοινό της έχει απολογισμό πέντε νίκες, τρεις ισοπαλίες και έξι ήττες. Μονόδρομος η νίκη στο αποψινό παιχνίδι. Απών θα είναι μόνο ο τιμωρημένος Λέο Ζάιμε (ΕΠ).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από την Γκοϊάς για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε)

ΚΡΙΣΙΟΥΜΑ

Την δεύτερη διαδοχική της νίκη, μετά και από το “διπλό” στην έδρα της Τούπι (0-2), πανηγύρισε και πάλι η Κρισιούμα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ρομπέρτο Καβάλο υποδέχθηκε την Βίλα Νόβα, της οποίας και επικράτησε με 1-0. Ο Νιλτίνιο με εύστοχο χτύπημα πέναλτι στο 29ο λεπτό της αναμέτρησης χάρισε τη νίκη στους γηπεδούχους. Αυτή ήταν και η πέμπτη νίκη για την Κρισιούμα στα έξι τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα και πλέον μπορεί να διεκδικήσει επάξια μια θέση στα πλέι οφ για την άνοδο στη μεγάλη κατηγορία. Μετά από 30 παιχνίδια, είναι στην έκτη θέση της βαθμολογίας, όπου και “συγκατοικεί” με την Μπαΐα έχοντας από 46 βαθμούς η κάθεμια, δυο λιγότερους από την τέταρτη θέση και τελευταία των πλέι οφ. Μακριά από την έδρα της μετράει τέσσερις νίκες, τρεις ισοπαλίες και οχτώ ήττες μέχρι τώρα. Με την εθνική ομάδα της Βραζιλίας Κ20 βρίσκεται ο Μάρλον (ΑΜ), ενώ εκτός δράσης είναι οι τραυματίες Ράφαελ Σίλβα (ΑΜ), Μπαρέτο (ΜΕ) και Ντόουγκλας Μορέιρα (ΜΕ).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Βίλα Νόβα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G και Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.