*30η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Ντάρμσταντ – Κίκερς 2-0

ΚΙΚΕΡΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Θύμα της ανεβασμένης Σαν Πάουλι έπεσε η Βίρτσμπουργκερ Κίκερς το Σάββατο, γνωρίζοντας τον διασυρμό με 4-0 στο Αμβούργο. Καταιγιστικοί ήταν από το ξεκίνημα της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι, δεν έδωσαν κανένα απολύτως δικαίωμα αντίδρασης στους αντιπάλους τους. “Καθάρισαν” τη νίκη από το πρώτο ημίχρονο σκοράροντας τρεις φορές σε 22′. Στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα παραμένει η Βίρτσμπουργκερ Κίκερς, στο -6 από την 16η Όσναμπρικ και στο -10 από την 15η Μπραουνσβάιγκ.

“Δεν είχαμε τίποτα από όσα χρειάζονται σε μία ποδοσφαιρική αναμέτρηση, τρέχαμε στο γήπεδο σαν παιδιά. Πρόκειται για μία συλλογική αποτυχία, ήταν η χειρότερη εμφάνιση της σεζόν”, είπε μεταξύ άλλων ο απογοητευμένος υπηρεσιακός Σαντέλι, ο οποίος βλέπει την 3. Λίγκα να πλησιάζει επικίνδυνα για την ομάδα του.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (4-0) από την Σαν Πάουλι. Τα γκολ σημείωσαν οι Μάρμους (4′), Μπενατέλι (18′), Πακαράντα (22′) και Κιερέ (50′).

ΚΙΚΕΡΣ Στατιστικά

*GG στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 γκολ στα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Παίξε νόμιμα στην Betshop (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)
21+ ΚΕΘΕΑ: 1114 Ρυθμιστής εμπορικής επικοινωνίας: ΕΕΕΠ

ΝΤΑΡΜΣΤΑΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Δύσκολα έβαλε στην Γκρόιτερ Φιρτ η Ντάρμσταντ στη μεταξύ τους αναμέτρηση στο “Merck-Stadion am Böllenfalltor”, προηγήθηκε με 2-0 στο 40′ και τελικά απέσπασε τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2). Οι γηπεδούχοι παρουσιάστηκαν απόλυτα εύστοχοι σε ένα, κατά τα άλλα, ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο. Πήραν τα ηνία της αναμέτρησης στο δεύτερο οι φιλοξενούμενοι, έφτασαν στην ισοφάριση στο 75′ αναγκάζοντας, παράλληλα, τον αντίπαλο τερματοφύλακα σε έξι επεμβάσεις.

“Μας κράτησε ζωντανούς στην αναμέτρηση, του αξίζουν πολλά συγχαρητήρια”, είπε ο Μάι (ΑΜ, 24/0) για τον Κλάους (ΤΕ, 1/0) που πραγματοποίησε το ντεμπούτο του κάτω από τα γκολπόστ στη 2. Μπουντεσλίγκα. “Τίποτα δεν έχει κριθεί, χρειαζόμαστε ακόμα βαθμούς”, είπε ο προπονητής Άνφανγκ.

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εντός) με την Γκρόιτερ Φιρτ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με Κέμπε (2′) και Ντουρσούν (40′), απάντησαν ισάριθμες φορές οι Γκριν (69′) και Ράουμ (75′).