*Δείτε το παιχνίδι σε Live Stream στον Stoiximan.

*Η αναμέτρηση δε θα διεξαχθεί στη φυσική έδρα της Μποταφόγκο (το “Νίλτον Σάντος” του Ρίο ντε Τζανέιρο), καθώς εκεί πραγματοποιούνται εργασίες ανακαίνισης.

ΜΠΟΤΑΦΟΓΚΟ

Το παρθενικό της τρίποντο στο φετινό πρωτάθλημα θα επιδιώξει σήμερα η Μποταφόγκο, η οποία επέστρεψε φέτος στη μεγάλη κατηγορία. Στην πρεμιέρα υπέστη την εντός έδρας ήττα από τη Σάο Πάολο με 0-1, για να πάρει τη σκυτάλη το ισόπαλο 1-1 στην έδρα της Σπορτ Ρεσίφε. Μπήκε πίσω στο σκορ στο 17ο λεπτό, για να ισοφαρίσει με τον Φερνάντες στο 29′. Αναρρώνει από επέμβαση ο κίπερ Τζέφερσον, υποφέρουν από ενοχλήσεις οι Κάρλι (ΑΜ), Λίσιο (ΜΕ) και Λουίς Ενρίκε (ΕΠ).

Προηγούμενο ματς: Έφυγε με το ισόπαλο 1-1 από την έδρα της Σπορτ Ρεσίφε.

Στατιστικό: Under 2,5 τα 10/11 τελευταία παιχνίδια της για όλες τις διοργανώσεις.

Στοιχημάτισε τώρα στο Μποταφόγκο – Ατλέτικο Παραναένσε
Κλικ εδώ

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΠΑΡΑΝΑΕΝΣΕ

Ολόιδιο ξεκίνημα (από άποψη αποτελεσμάτων) στη φετινή Serie A για την Ατλέτικο Παραναένσε, που έχει επίσης συλλέξει ένα βαθμό στις δύο πρώτες αγωνιστικές. Στην πρεμιέρα έφυγε ηττημένη με το “βαρύ” 4-0 από την έδρα της Παλμέιρας, κατάφερε όμως να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας επί της δυνατής Ατλέτικο Μινέιρο το περασμένο σαββατοκύριακο. Ο Αντρέ Λίμα της έδωσε το προβάδισμα στο 10ο λεπτό, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν στο 77′ με εύστοχο πέναλτι. Επιστρέφει από τιμωρία ο μπακ Λέο, όμως αναμένεται να διατηρηθεί στο αρχικό σχήμα ο Εντουάρντο. Στην κορυφή της επίθεσης θα ξεκινήσει ο Αντρέ Λίμα.

Προηγούμενο ματς: Έμεινε στο ισόπαλο 1-1 στην εντός έδρας συνάντηση με την Ατλέτικο Μινέιρο.

Στατιστικό: Πρώτο Under 2,5 στα τελευταία τέσσερα παιχνίδια της για όλες τις διοργανώσεις.