23η αγωνιστική

*Περιορισμένος αριθμός θεατών.

*Στον Α’ γύρο: Γκαζ Μετάν Μεντίας – Βολουντάρι 1-2

*4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με 2-3 γκολ

*Μόλις μία νίκη μετρά η Βολουντάρι στα έξι τελευταία εντός απέναντι στην Γκαζ Μετάν (1-1-4). Στις 29/11/20, η Γκαζ Μετάν επικράτησε με 0-6 της Βολουντάρι για το κύπελλο και την υποχρέωσε στην βαρύτερη ήττα της εντός συνόρων.

ΒΟΛΟΥΝΤΑΡΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Βολουντάρι δεν κατάφερε να κερδίσει την Τσίντια (0-0), αλλά η ομάδα με προπονητή τον Τσιομποτάριου, ήταν καλά στο γήπεδο και απέδειξε ότι μπορεί να παλέψει για μια θέση στα πλέι οφ και να συνεχίσει σε ανάλογο τέμπο προ διακοπής. «Είναι ξεκάθαρο ότι μας περιμένει ένα δύσκολο παιχνίδι, με μια καλά οργανωμένη ομάδα. Ελπίζουμε να έχουμε διαφορετική προσέγγιση από ότι στο ματς με την Τσίντια. Ήταν θετικό που δεν δεχτήκαμε γκολ, αλλά θέλω περισσότερη επιθετική συμβολή. Ελπίζω στο ματς με τη Γκαζ Μετάν να σκοράρουμε και να κερδίσουμε», είπε ο Τσιομποτάριου. Ο αμυντικός χαφ Ντρόπα είναι τιμωρημένος και δεν θα μπορέσει να αγωνιστεί σήμερα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Ισοπαλία με 0-0 απέναντι στην Τσίντια εντός έδρας την περασμένη αγωνιστική.

Βολουντάρι Στατιστικά

*Προέρχεται από 6 σερί Χ ημίχρονα σε όλες τις διοργανώσεις (δες το στο pamestoixima)

*5/7 τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος έληξαν με 2-3 γκολ

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΓΚΑΖ ΜΕΤΑΝ ΜΕΝΤΙΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Γκαζ Μέταν αιφνιδίασε τους πάντες την προηγούμενη αγωνιστική, μετά την τεράστια νίκη με 0-1 απέναντι στην Άραντ. Ευτύχησε να αντέξει χωρίς να δεχθεί γκολ στο πρώτο ημίχρονο, όταν οι γηπεδούχοι έχασαν πολλές μεγάλες ευκαιρίες και ανταμείφθηκε από την επιμονή της και το πάθος που επέδειξε, αξιοποιώντας εξαιρετικά το παιχνίδι των αντεπιθέσεων. Οι φιλοξενούμενοι του Σαββάτου δεν μπορούν να υπολογίζουν στον κεντρικό αμυντικό Γιούρι και τον επιθετικό Βλαντ Μοράρ, οι οποίοι είναι τιμωρημένοι. Και οι δύο παίκτες είναι κανονικοί βασικοί, με τον Γιούρι να είναι ο πρώτος σκόρερ της ομάδας, με 4 γκολ μέχρι στιγμής.

Προηγούμενο παιχνίδι: Μεγάλη νίκη με 0-1 επί της Άραντ εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική.