*5η αγωνιστική.

*Περιορισμένος αριθμός θεατών.

*Αήττητος ο Αστέρας Τρίπολης σε συνολικά πέντε ματς κόντρα στον Βόλο ανεξαρτήτως έδρας (3-2-0).

*Οι δύο ομάδες έρχονται από 4/5 μεταξύ τους Under 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Δείτε τα Προγνωστικά Super League

ΒΟΛΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Ολοκληρωτικό “ναυάγιο” η εκτός έδρας υποχρέωση κόντρα στον Παναθηναϊκό, έκανε αστεία λάθη στην άμυνα, δε θύμισε σε τίποτα τη σοβαρή εικόνα των πρώτων αγωνιστικών. Είχε ερασιτεχνικές αντιδράσεις στο πρώτο ημίχρονο, δέχτηκε δύο γκολ μέχρι το τέταρτο λεπτό και από εκεί και έπειτα το ματς πήρε τον δρόμο του. Δεν κατάφερε να “ματσάρει” την ενέργεια του Παναθηναϊκού, δέχτηκε άλλα δύο γκολ μέχρι το ημίχρονο, το δεύτερο 45λεπτο ήταν τυπική διαδικασία.

“Όταν δέχεσαι ένα γκολ στο πρώτο λεπτό και είσαι πίσω στα υπόλοιπα 89′ δεν υπάρχουν άλλοι λόγοι για την ήττα. Επίσης δεχθήκαμε πολύ γρήγορα το δεύτερο γκολ σε ένα διάστημα που είχαμε μπλοκάρει. Στην συνέχεια προσπαθήσαμε να ισορροπήσουμε το παιχνίδι αλλά ήταν αργά», είπε ο κόουτς Αμπασκάλ. Είχαν προηγηθεί οι τρεις νίκες με Λαμία (2-1), Απόλλωνα Σμύρνης (1-3) και Ατρόμητο (3-0), είναι φανερό ότι οι Θεσσαλοί δεν έχουν ιδιαίτερο ζήλο στο ανασταλτικό κομμάτι, ποντάρουν περισσότερο στο ελεύθερο και επιθετικό παιχνίδι.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 5-1 κόντρα στον Παναθηναϊκό. Από λάθος του Κλέιμαν το 1-0 του Καρλίτος στο 3’, το 2-0 έκανε ο Ιωαννίδης στο 4’ έπειτα από νέο λάθος της άμυνας του Βόλου. Το 3-0 ο Χατζηγιοβάννης στο 33’, το 4-0 έκανε με πέναλτι ο Βιτάλ στο 45’. Μείωσε ο Γκουλέν στο 58’ για τον Βόλο, το τελικό 5-1 διαμόρφωσε ξανά ο Καρλίτος στο 69’.

ΒΟΛΟΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 6/7 Over 2.5 σε επίσημο και φιλικό επίπεδο (δες το στην Winmasters).

*Έρχεται από 5/7 G/G σε επίσημο και φιλικό επίπεδο.

Παίξε Νόμιμα στην Winmasters (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Ακόμη ένα ματς που έμεινε στο “μηδέν”, κόντρα στον Ολυμπιακό όμως -σε αντίθεση με προηγούμενα παιχνίδια- δεν απείλησε σχεδόν καθόλου. Η ομάδα του Μαρτίνς ήταν αποτελεσματική και ουσιαστική, προηγήθηκε με το όμορφο γκολ του Τικίνιο και ευνοήθηκε απ’ την γκέλα του γκολκίπερ Παπαδόπουλου για το 2-0. Ανύπαρκτος ο Αστέρας επιθετικά, εκτός απ’ το ακυρωθέν γκολ του Σίτο δεν είχε άλλη σοβαρή φάση, ο Ολυμπιακός διαχειρίστηκε με ωριμότητα και εμπειρία το προβάδισμα μέχρι το φινάλε.

“Ο Ολυμπιακός ήταν καλύτερη ομάδα από εμάς. Εμείς σκοράραμε αλλά δυστυχώς το γκολ δε μέτρησε. Η ομάδα είχε σχέδιο αλλά αυτό που της έλειψε ήταν η ενέργεια. Είναι θετικό που μείναμε πιστοί στο πλάνο μας. Δείχνει ότι υπάρχει μία αγωνιστική πειθαρχία”, είπε ο κόουτς Ράσταβατς, που συνέχισε για το θέμα της έλλειψης του γκολ: “Το γκολ δεν είναι κάτι που θα έρθει με κάποιον άλλον τρόπο. Έχουμε το πλάνο μας και θα έρθει και το γκολ”.

Τέταρτο σερί ματς που δε σκοράρει η ομάδα του, στην πρεμιέρα θα μπορούσε να κερδίσει εκτός έδρας τον Παναιτωλικό (0-0), όμως ήταν ξανά άστοχη, ενώ κόντρα στον ΠΑΟΚ είχε πολλές ευκαιρίες και άξιζε να κερδίσει. Εναντίον του ΟΦΗ (0-0 εκτός) δεν είχε ρυθμό. Επιστρέφουν οι Ιγκλέσιας, Μουνάφο και Ριέρα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-2 κόντρα στον Ολυμπιακό. Το 0-1 ο Τικίνιο έπειτα από ασίστ του Μασούρα, το 0-2 ήρθε στο 23’ με αυτογκόλ του γκολκίπερ Παπαδόπουλου, έπειτα από προσπάθεια του Αγκιμπού Καμαρά. Διαχειρίστηκε καλά την κατάσταση ο Ολυμπιακός, δεν απειλήθηκε σχεδόν καθόλου.