*9η αγωνιστική

*Over 2,5 στα 5/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΒΟΛΦΣΜΠΕΡΓΚΕΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (3-1) της Ραπίντ Βιέννης. Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν με Μπάριμπο (10′ πεν.) και Μαλόουν (14′, 65′), προτού ο Ζίμερμαν διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Εκμεταλλευόμενη την κάκιστη αμυντική λειτουργία της Ραπίντ Βιέννης, η Βόλφσμπεργκερ πέρασε σαν σίφουνας από την πρωτεύουσα επικρατώντας με 3-1 στη μεταξύ τους αναμέτρηση. Έριξε ρυθμούς μετά το 65′, ωστόσο δεν απειλήθηκε ουσιαστικά από τους γηπεδούχους.

Σε εξαιρετική μέρα βρέθηκε ο τερματοφύλακας Μπόνμαν πραγματοποιώντας οχτώ αποκρούσεις. Απόλυτα ευχαριστημένος από την απόδοση των ποδοσφαιριστών του παρουσιάστηκε ο προπονητής Ντουτ. Η Βόλφσμπεργκερ πανηγύρισε μόλις μία νίκη σε έξι εντός έδρας αναμετρήσεις με την Χάρτμπεργκ (μία ισοπαλία, τέσσερις ήττες).

ΒΟΛΦΣΜΠΕΡΓΚΕΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα έξι τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΧΑΡΤΜΠΕΡΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (3-0) από την Αούστρια Βιέννης. Σκόραραν οι Γκρούμπερ (24′), Γιούκιτς (57′) και Κόφλερ (67′ αυτ.).

Άλλη μία κάκιστη εμφάνιση από την Χάρτμπεργκ, υποκλίθηκε στην ανωτερότητα της Αούστρια Βιέννης γνωρίζοντας την ήττα με 3-0 στην “Profertil Arena”. Κατέγραψε μόλις μία μεγάλη ευκαιρία στη διάρκεια της αναμέτρησης, την ώρα που οι φιλοξενούμενοι δημιούργησαν συνολικά 26 (έξι στην εστία, ένα δοκάρι).

“Δεν δείξαμε την κατάλληλη αποφασιστικότητα”, ανέφερε μεταξύ άλλων ο προπονητής Σμιντ. Η Χάρτμπεργκ παραμένει αήττητη στις τρεις τελευταίες αναμετρήσεις με τη Βόλφσμπεργκερ (1-2-0). Εξέτισε ο Χόρβατ, υπολογίζονται εκ νέου οι Καραμαρκό, Σβέτε και Αϊντίν.