4η Αγωνιστική

* Under 1.5 τα 5/6 τελευταία επίσημα μεταξύ τους παιχνίδια!

ΒΙΖΕΛΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Τσάβες. Ο Ερνάντες (8’) άνοιξε το σκορ για την Τσάβες και στο 40’ ο Ζοχί ισοφάρισε για τη Βιζέλα. Στο 71’ αποβλήθηκε ο Τεϊσέιρα των γηπεδούχων και στο 78’ ο Σαρμιέντο των φιλοξενούμενων.

Νέα σοβαρή εμφάνιση για τη Βιζέλα, νέο εκτός έδρας θετικό αποτέλεσμα, απέναντι σε μία αρκετά φορμαρισμένη ομάδα, που το Σάββατο έβγαλε εντυπωσιακό διπλό στο “Αλβαλάδε”!

Η Τσάβες μπήκε καλύτερα στο ματς του προηγούμενου Σαββάτου, το πρέσινγκ ψηλά απέφερε λάθος για το προβάδισμά της. Από δικό της repress στο ύψος αντίπαλης περιοχής ισοφάρισε η Βιζέλα με εξαιρετικό πλασέ του Ζοχί. Ισορροπημένο το πρώτο ημίχρονο, πιο απειλητική στο δεύτερο η Βιζέλα, είχε καλές προϋποθέσεις στους χώρους.

“Νομίζω ότι αξίζαμε τη νίκη βάσει συνολικής εικόνα, καταφέραμε να φτιάξουμε αρκετές επικίνδυνες καταστάσεις στον αντίπαλο με παιχνίδι κι από τον άξονα κι από τα άκρα. Στο πρώτο 20λεπτο είχαμε δυσκολία να ελέγξουμε το ρυθμό, κάναμε ένα εύκολο λάθος για το γκολ, αλλά από κει και πέρα ήμασταν καλύτεροι” δήλωσε ο κόουτς Πατσέκο.

Τιμωρημένος ο εξτρέμ Σαρμιέντο που αποβλήθηκε βλακωδώς στην έδρα της Τσάβες, 14 λεπτά μετά την είσοδό του στο ματς ως αλλαγή. Τραυματίες οι Ζουλιάο (δεξί μπακ) και Έτιμ (φορ) που δεν έχουν παίξει ακόμα φέτος.

ΒΙΖΕΛΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 4/5 τελευταία επίσημα παιχνίδια της

* Goal/Goal τα 4/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΖΙΛ ΒΙΣΕΝΤΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (1-2) από την Άλκμααρ. Οι Ολλανδοί προηγήθηκαν με Εβγιέν (60’) και Ρέιντερς (63’), ο Μποσέλι μείωσε για την Ζιλ Βισέντε στο 86’.

Τυπική διαδικασία ήταν η ρεβάνς της Πέμπτης με την ΑΖ και η επιλογή του κόουτς Βιέιρα να αφήσει ξανά στον πάγκο βασικούς παίκτες το έκανε πραγματική αγγαρεία. Έπραξε το ίδιο και στο πρώτο ματς (4-0) και η καριέρα του στο Μπαρσέλος έχει ξεκινήσει με γκρίνια.

Από τον πάγκο πέρασαν στο ματς ο περσινός αρχισκόρερ Ναβάρο, ο δημιουργός Φουτζιμότο και ο φορμαρισμένος, νεοφερμένος εξτρέμ Μποσέλι. Όχι ότι αν έπαιζαν από την αρχή θα άλλαζε κάτι, αλλά αποδείχθηκε ψεύτης ο Βιέιρα όταν στην συνέντευξη τύπου ενόψει AZ δήλωσε ότι θα παρατάξει ότι καλύτερο έχει.

Προβληματική η εικόνα της ομάδας, στο δημιουργικό κομμάτι, στα δύο τελευταία ματς πρωταθλήματος. Μετά την ήττα στην Αρούκα, όπου δέχθηκε το γκολ στο 2’ και απέτυχε να απειλήσει απέναντι σε κλειστή άμυνα, την προηγούμενη Δευτέρα έμεινε στο 0-0 εντός έδρας με τη Φαμαλικάο. Στο δεύτερο μέρος ανέβασε στροφές και είχε τις φάσεις να πάρει το ματς.

Νέα προσθήκη ο επιθετικός Αγιά από τη Β’ ομάδα της Μονακό, θέμα ωρών να ανακοινωθεί η απόκτηση για τρία χρόνια.

Σταθερά εκτός οι Μουρίλο (επιθετικός), Κρίτσιουκ (κίπερ) και Μπάρος (αρ. μπακ).