*4η αγωνιστική

*GG στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΒΙΖΕΛΑ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (2-0) από την Γκιμαρέας. Σκόραραν οι Αντρέ Σίλβα (59′) και Ζοάο Μέντες (72′). Με δέκα έμειναν οι γηπεδούχοι λόγω αποβολής του Νούνο Σάντος στο 82′.

Με άδεια χέρια επέστρεψε η Βιζέλα από την έδρα της Γκιμαράες την προηγούμενη βδομάδα. Προσπάθησε να δημιουργήσει κινδύνους στην αντίπαλη εστία, αναγκάζοντας τον τερματοφύλακα Βαρέλα σε πέντε αποκρούσεις. Δύο φορές έγιναν επικίνδυνοι οι γηπεδούχοι σκοράροντας ισάριθμες φορές.

Η Βιζέλα παραμένει δίχως νίκη σε τρεις αγωνιστικές, σε κάθε μία από τις οποίες δέχτηκε τουλάχιστον από δύο γκολ (συνολικά επτά). Στις πέντε τελευταίες αναμετρήσεις που υποδέχτηκε τη Ζιλ Βιθέντε πανηγύρισε μία νίκη τον Οκτώβριο 2016 (1-0), στις υπόλοιπες σημείωσε τρεις ισοπαλίες και μία ήττα. Εξέτισε την ποινή τιμωρίας του ο Τομάς Σίλβα.

ΒΙΖΕΛΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

ΖΙΛ ΒΙΣΕΝΤΕ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (3-2) από την Μπενφίκα. Ντι Μαρία (19′ πεν.) και Ράφα (53′) έκαναν το 2-0 για τους φιλοξενούμενους, μείωσε ο Τουρέ στο 74′ κι έκανε το 3-1 ο Μούσα στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ντομίνγκες λίγο αργότερα.

Πέταξε το πρώτο ημίχρονο στα σκουπίδια με αντίπαλο την Μπενφίκα η Ζιλ Βισέντε. Κατάφερε να γίνει απειλητική στο δεύτερο ανεβάζοντας ρυθμούς, μειώνοντας παράλληλα σε 2-1 στο 74′. Εκ των κορυφαίων των φιλοξενούμενων αναδείχθηκε ο τερματοφύλακας Σοάρες καταγράφοντας πέντε αποκρούσεις.

Δεύτερη σερί ήττα για τη Ζιλ Βισέντε, θυμίζουμε πως στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος διέσυρε την Πορτιμονένσε (5-0 εντός). Παραμένει αήττητη σε πέντε αναμετρήσεις με τη Βιζέλα (2-3-0), κράτησε το μηδέν στις δύο και σκόραρε σε όλες.