*Κεκλεισμένων των θυρών

*Δεν έχει σημειωθεί ποτέ διπλό στα 9 ματς στην ιστορία τους, ανεξαρτήτως έδρας

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΒΙΤΣΕΝΤΣΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Βιτσέντσα δεν κατάφερε να διευρύνει το αήττητο σερί της σε τρεις αγωνιστικές, καθώς ηττήθηκε από τη Λέτσε (2-1) εκτός έδρας. Παρότι μπήκε καλά στο ματς και προηγήθηκε από νωρίς, δεν άντεξε στην πίεση των γηπεδούχων στο δεύτερο μέρος και δεν πήρε τίποτα από την επίσκεψή της στο “Βία ντελ Μάρε”. Δεύτερη ήττα στα τελευταία πέντε παιχνίδια, μετρά ισάριθμες νίκες και μία ισοπαλία. Με την τελευταία συγκομιδή, παραμένει στο δεύτερο μισό της κατάταξης και είναι οριακά πάνω από την επικίνδυνη ζώνη, όμως μετρά ένα παιχνίδι λιγότερο. Στο αγωνιστικό σκέλος, εξέτισε την ποινή του και επιστρέφει ο επιθετικός Σαμουέλε Λόνγκο. Διαθέσιμος και ο μεσοεπιθετικός Νταλμόντε. Σταθερά εκτός δράσης οι Ποντίσο, Μπρουσκάγιν, Ναλίνι και Φαντεμπούτε, οι οποίοι αντιμετωπίζουν προβλήματα τραυματισμών και δεν έχουν καταφέρει να βοηθήσουν τελευταία.

Προηγούμενο παιχνίδι: Γνώρισε την ήττα με σκορ 2-1 εκτός έδρας, με αντίπαλο τη Λέτσε, για το πρωτάθλημα. Μόλις στο 15’ οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα με τον Μαρότα, για το 0-1 του πρώτου ημιχρόνου. Στο 69’ ο Μανκόζου ισοφάρισε σε 1-1 και στο 72’ ο Πάμπλο Ροδρίγκεθ ολοκλήρωσε την ανατροπή για τη Λέτσε.

ΒΙΤΣΕΝΤΣΑ Στατιστικά

*5/6 ματς με G/G (δες το στον stoiximan)

*4/6 παιχνίδια τελευταία με over 2.5 γκολ

*Δέχεται γκολ σε όλα τα εντός έδρας φέτος

Παίξε Νόμιμα στον Stoiximan | 21+ MGA (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΒΙΡΤΟΥΣ ΕΝΤΕΛΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Βίρτους Εντέλα μπορεί να πανηγυρίζει ύστερα από την ολοκλήρωση της προηγούμενης αγωνιστικής. Αυτό γιατί σημείωσε την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα. Χρειάστηκε να περάσουν δεκατέσσερις αγώνες για να γευτεί τη χαρά του “τριπόντου” η ομάδα του Βιβαρίνι, που δε δυσκολεύτηκε σχεδόν καθόλου απέναντι στην Πεσκάρα (3-0). Νίκησε έπειτα από έξι συνεχόμενες ήττες. Παρ’ όλα αυτά, εξακολουθεί να βρίσκεται στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα και το έργο της για αποφυγή του υποβιβασμού, παραμένει δύσκολο. Για το προσεχές παιχνίδι, ο κόουτς Βιβαρίνι δεν έχει νέες απουσίες. Δεν υπολογίζει εκ νέου στην κατάρτιση της αποστολής, τους τραυματίες Μοροζίνι, Ντε Κολ και Μόρα, οι οποίοι δεν έχουν ξεπεράσει τα προβλήματα τραυματισμών που αντιμετωπίζουν.

Προηγούμενο παιχνίδι: Επικράτησε με σκορ 3-0 εντός έδρας, της Πεσκάρα, για το πρωτάθλημα. Μόλις στο 16’ ο Σκενέτι σκόραρε για το 1-0 των γηπεδούχων, ενώ στο 32’ ο Ντε Λούκα πέτυχε δεύτερο τέρμα για το 2-0 του ημιχρόνου. Στις καθυστερήσεις του ματς, οι γηπεδούχοι σκόραραν και τρίτο τέρμα για το τελικό αποτέλεσμα.