*8η αγωνιστική

*Η Βιτόρια είναι αήττητη εντός έδρας από την Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας, με πέντε νίκες σε οκτώ αγώνες.

*Τα εφτά από τα οκτώ παιχνίδια τους στο παρελθόν σε αυτό το γήπεδο έχουν λήξει G/G

ΒΙΤΟΡΙΑ ΜΠΑΪΑ

Προηγούμενο ματς: Η Βιτόρια Μπαϊα έχασε με 2-0 εκτός έδρας από την Μιρασόλ, δεχόμενη δύο γκολ σε κρίσιμα χρονικά σημεία. Το πρώτο το δέχθηκε από τον Κρίστιαν στο 45’, πριν διαμορφώσει το τελικό σκορ ο Φερναντίνιο στο 49ο λεπτό.

Η Βιτόρια Μπαϊα ηττήθηκε με 2-0 εκτός έδρας από την Μιρασόλ, γνωρίζοντας δεύτερη συνεχόμενη ήττα, έπειτα από πέντε σερί νίκες, στις πρώτες ισάριθμες αγωνιστικές του πρωταθλήματος, στις οποίες δεν είχε καμία απώλεια.

Ακόμη και μετά από αυτή την ήττα, παραμένει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, απλά είναι ισόβαθμη με άλλες δύο ομάδες ενώ είναι πλέον σε απόσταση βολής, στο +1, από την πέμπτη που δεν εξασφαλίζει άνοδο. Εχει ως τώρα την καλύτερη επίθεση της κατηγορίας.

Ο τερματοφύλακας Τιάγκο Ροντρίγκες και ο μέσος Ντιέγκο Φουρμάκα είναι σε πορεία αποθεραπείας και θα λείψουν, με τον δεύτερο να έχει γυρίσει στις προπονήσεις, αλλά να θεωρείται ακόμη ανέτοιμος. Παραμένουν εκτός οι μακροχρόνια τραυματίες Τζον (ΑΜ), Ντιονίσιο (ΜΕ). Και κάποιες ενοχλήσεις έχουν και ο μέσος Τζιοβάνι Αουγκούστο με τον επιθετικό Ζε Ούγκο που θα απουσιάσουν επίσης, αλλά έγινε καλά και γυρίζει ο επιθετικός Λεό Γκάμαλιο.

Βιτόρια Μπαϊα Στατιστικά

*Εχει 10/11 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 6/7 N/G στους τελευταίους αγώνες της

**Εχει 10/14 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας

ΚΛΑΜΠ ΝΤΕ ΡΕΓΚΑΤΑΣ

Προηγούμενο ματς: Η Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας έχασε 0-3 εντός έδρας από την Βίλα Νόβα, σε ένα παιχνίδι που αναγκάστηκε να παίξει με αριθμητικό μειονέκτημα λόγω αποβολής από  το 15ο λεπτό! Και παρόλο που βρέθηκε να χάνει από γκολ του Γκιγιέρμε Παρέδε στο 31’, έχασε μία μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει, με όλα να τελειώνουν ουσιαστικά όταν δέχθηκε δεύτερο γκολ από τον Λουτσιάνο Νανίνιο στο 45ο λεπτό. Και αφού έμεινε και με εννιά παίκτες στο 64’, δέχθηκε και ένα τρίτο γκολ από τον Μαρλόνε στο 86ο λεπτό..

Η Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας έχασε με 0-3 εντός έδρας από την Βίλα Νόβα, με το σκορ να την αδικεί λίγο, αφού πλήρωσε την αποβολής παίκτη της πολύ νωρίς στην αναμέτρηση. Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα έπειτα από τρεις αγώνες, έχοντας κερδίσει τον πιο πρόσφατο μετά από δύο σερί ισοπαλίες.Βέβαια έχει κερδίσει τον πιο πρόσφατο αγώνα που έπαιξε μακριά από την έδρα της.

Βρέθηκε εντός ζώνης υποβιβασμού, αλλά έχει και δύο αγώνες λιγότερους από αρκετές ομάδες του πρωταθλήματος, ενώ είναι σε απόσταση βολής, στο -1 συγκεκριμένα, από τις θέσεις παραμονής.

Εκτός των τιμωρημένων Λούκας Λίμα (ΜΕ), Γκιγιέρμο Ρομάο (ΑΜ), εκτός αποστολής έμειναν οι τραυματίες Ορεμίρ (ΜΕ), Χιούρι (ΕΠ), αλλά και οι Φάμπιο Αλεμάο (ΑΜ), Μικέ (ΕΠ) χωρίς να γίνει γνωστός ο λόγος.