* 9η αγωνιστική

* Goal/Goal & Over 2.5 τα δύο περσινά μεταξύ τους παιχνίδια

Δείτε τα Προγνωστικά Πολωνίας

ΒΙΣΛΑ ΚΡΑΚΟΒΙΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Ανάμικτα τα αποτελέσματα τη Βίσλα τον τελευταίο μήνα, ωστόσο με νίκη σήμερα μπορεί να μειώσει την απόσταση από την κορυφή στους 4 πόντους.

Την Τετάρτη προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου με άνετο διπλό στην έδρα της Σταλ Μίελετς (1-3), αλλά το τελευταίο της δείγμα για το πρωτάθλημα ήταν αποκαρδιωτικό. Ταπεινώθηκε στο Πόζναν από την πρωτοπόρο Λεχ με 5-0, ούσα αποδιοργανωμένη στο αμυντικό κομμάτι.

Οι αμυντικές της αδυναμίες φάνηκαν και στο τελευταίο εντός με τη Λέχια Γκντανσκ (2-2), όπου κατάφερε να επιστρέψει από το 0-2 και να σώσει το βαθμό στο 97’!

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (1-3) επί της Σταλ Μίελετς για το Κύπελλο. Εύκολη επικράτηση για τους φιλοξενούμενους, προηγήθηκαν 0-2 ως το 24ο λεπτό και δύο λεπτά αργότερα απέκτησαν αριθμητικό πλεονέκτημα. Απάντησαν άμεσα στη μείωση του σκορ από τη Σταλ στο 73’.

ΒΙΣΛΑ ΚΡΑΚΟΒΙΑΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 10/11 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης (δες το στη Betshop)

* Over 3.5 τα τρία πιο πρόσφατα παιχνίδια της

ΠΟΓΚΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Από οδυνηρό αποκλεισμό στο Κύπελλο την Τρίτη προέρχεται η Πογκόν, έμεινε εκτός από ομάδα Γ’ κατηγορίας την Τρίτη και καλείται να διαχειριστεί το σοκ.

Στο πρωτάθλημα ωστόσο είναι ψηλά, κατατάσσεται 4η με ρεκόρ 3-4-1 και με νίκη σήμερα πάει στο -2 από την κορυφή. “Εθισμένη” στο 1-1 τελευταία, μετρά τρεις σερί ισοπαλίες με αυτό το σκορ απέναντι σε Κρακόβια (εντός), Ραντόμιακ (εκτός) και Λεχ Πόζναν (εκτός).

Δίχως νίκη μακριά από το γήπεδό της φέτος, με απολογισμό 0-3-3 σε όλες τις διοργανώσεις.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα-αποκλεισμός (2-1) από την Καλίζ, ομάδα Γ’ κατηγορίας, για το Κύπελλο. Παρότι προηγήθηκε με τον Μπαρτκόβσκι στο 24’, πήγε στην ανάπαυλα πίσω στο σκορ και στην επανάληψη δεν βρήκε τις λύσεις επιθετικά.