*Τρίτος γύρος του Κυπέλλου Ιταλίας. Οι αναμετρήσεις είναι μονές. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και, αν χρειαστεί, πέναλτι.

Βίρτους Εντέλα – Πίζα στην Bet365

ΒΙΡΤΟΥΣ ΕΝΤΕΛΑ ΑΝΑΛΥΣΗ (Β’)

Λόγω κρουσμάτων κορωνοϊού η αναμέτρηση Βίρτους Εντέλα – Βενέτσια για την 5η αγωνιστική της Serie B αναβλήθηκε και ορίστηκε εκ νέου στις 14 Νοεμβρίου. Τύχη βουνό είχαν οι “μαύροι διάβολοι” στην αναμέτρηση με αντίπαλο την Φροζινόνε στο “Benito Stirpe” την προηγούμενη Τρίτη, καταφέρνοντας να αποσπάσουν τον βαθμό της ισοπαλίας (0-0).

Οι φιλοξενούμενοι είχαν παθητικό ρόλο σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, έδωσαν χώρο και κατοχή στους γηπεδούχους που δημιούργησαν και αστόχησαν σε πολλές ευκαιρίες για να σκοράρουν. Σε μεγάλη μέρα βρέθηκε ο τερματοφύλακας της Βίρτους Εντέλα που φώναξε “παρών” όποτε χρειάστηκε, κρατώντας ανέπαφη την εστία του.

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (0-0 εκτός) με την Φροζινόνε.

ΒΙΡΤΟΥΣ ΕΝΤΕΛΑ Στατιστικά

*Under 2,5 στα 7/8 τελευταία παιχνίδια της (bet365 παίξε νόμιμα)

*Δεν σκόραρε στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 +21 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΠΙΖΑ ΑΝΑΛΥΣΗ (Β’)

Χωρίς νίκη παραμένει η Πίζα στο πρωτάθλημα μετά από πέντε αναμετρήσεις, στις οποίες σημείωσε τρεις ισοπαλίες και δύο ήττες. Την Παρασκευή επέστρεψε με άδεια χέρια από την έδρα της Έμπολι, παρά το γεγονός πως προηγήθηκε νωρίς στη μεταξύ τους αναμέτρηση με τον Μασούτσι.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ανέβασαν ρυθμούς σκοράροντας δύο φορές με τον Λα Μαντία σε διάστημα επτά λεπτών. “Είναι σίγουρο πως θα προχωρήσουμε σε κάποιες αλλαγές με την Βίρτους Εντέλα, είναι σημαντικό να νιώθουν σημαντικοί όλοι οι ποδοσφαιριστές”, είπε ο προπονητής Ντ’ Άντζελο.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας με 3-1 από την Έμπολι. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 13′ με τον Μασούτσι, προτού ο Μόρεο ισοφαρίσει στο 38′. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Λα Μαντία σκόραρε δύο φορές (75′, 82′) διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.