*18η αγωνιστική

*Σε προηγούμενους γύρους: Κάουνο Ζαλγκίρις – Ριτεριάι 0-1

*Under 2,5 στα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΡΙΤΕΡΙΑΪ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (3-0) από την Χέγκελμαν. Ο Άλεξ Νεγκέμπα άνοιξε το σκορ μόλις στο 8′, προτού ο Κλιμαβίτσιους διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα (26′, 62′).

Βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο από νωρίς, προτού τα πράγματα γίνουν ακόμα πιο δύσκολα για αυτή στο 26′. Στο δεύτερο ημίχρονο η Χέγκελμαν πάτησε ακόμα περισσότερο γκάζι πετώντας στο καναβάτσο την Ριτεριάι (3-0 εντός) που επέστρεψε στα αρνητικά αποτελέσματα μετά από τέσσερις αναμετρήσεις (3-1-0).

Παραμένοντας στους 28 βαθμούς βρίσκεται στο -5 από την 3η θέση που οδηγεί στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις και το +3 από την αποψινή αντίπαλό της. Πανηγύρισε για τελευταία φορά εντός έδρας νίκη επί της Κάουνο Ζαλγκίρις τον Ιούνιο 2019 (1-0).

ΡΙΤΕΡΙΑΪ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*NG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα δύο τελευταία παιχνίδια της.

ΚΑΟΥΝΟ ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με την Μπάνγκα. Στο 22′ ο Γιοσικάουα άνοιξε το σκορ με πέναλτι, απάντησε ο Σιλκάιτις στο 89′ για τους γηπεδούχους.

Μη καταφέρνοντας να εκμεταλλευτεί τις δεκάδες ευκαιρίες που δημιούργησε σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, η Κάουνο Ζαλγκίρις πέταξε δύο βαθμούς εντός έδρας με αντίπαλο την Μπάνγκα (1-1). Μάλιστα γλίτωσε τα χειρότερα ένα λεπτό πριν τη συμπλήρωση των 90′, όταν ισοφάρισε με τον Σιλκάιτις.

Στο δεύτερο ημίχρονο έφτασε σε ποσοστό κατοχής 73% αναγκάζοντας τον αντίπαλο τερματοφύλακα σε εννέα (!!) αποκρούσεις! Ταξιδεύει με την παράδοση σύμμαχο στην έδρα της Ριτεριάι, στην οποία έχει απολογισμό 4-1-0 σε πέντε αναμετρήσεις. Παράλληλα κράτησε ανέπαφη εστία στις 5/6 τελευταίες.