*3η αγωνιστική.

*Κεκλεισμένων των θυρών.

*Η Τούλεβικ έχει κερδίσει μόλις μία φορά στην έδρα της τη Λεβάντια Ταλίν, το 2017 (1-3-19).

*Over 2.5 ήρθαν οι οκτώ από τις εννιά πρόσφατες συναντήσεις των δύο ομάδων ανεξαρτήτως έδρας στο πρωτάθλημα.

Τούλεβικ – Λεβάντια Ταλίν στον Stoiximan

ΤΟΥΛΕΒΙΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Έκανε τη μεγάλη έκπληξη την προηγούμενη αγωνιστική η Τούλεβικ περνώντας νικηφόρα με 2-1 από την έδρα της Πάιντε. Δεν φοβήθηκε σε κανένα σημείο του αγώνα την αντίπαλο, πέτυχε από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και η μείωση στο τελευταίο λεπτό του αγώνα δεν ήταν ικανή να της στερήσει αυτή την τεράστια επιτυχία.

Πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα για την Τούλεβικ μετά την ήττα στην πρεμιέρα από την Τάρτου Ταμέκα (2-1), είναι καταδικασμένη να δίνει μάχη κάθε χρόνο για την παραμονή της και αυτό αναμένεται να συμβεί και τη φετινή χρονιά. Έχει δύσκολο έργο κόντρα στην πανίσχυρη Λεβάντια Ταλίν και θα προσπαθήσει για το καλύτερο δυνατό. Ποντάρει πολλά στους επιθετικούς Ρίιμπεργκ, Σάαγκ, ο δεύτερος είναι ο αρχηγός της.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 2-1 κόντρα στην Πάιντε. Προηγήθηκε με τον Ρίιμπεργκ στο 26’ (0-1), διπλασίασε τα τέρματά της με πέναλτι του Μαρίν στο 61’ (0-2), δέχθηκε τη μείωση στις καθυστερήσεις της συνάντησης (1-2 στο 94’).

ΤΟΥΛΕΒΙΚ Στατιστικά

*G/G τα 5/6 πρόσφατα παιχνίδια  (δες το στον Stoiximan).

*2-3 γκολ τα 7/10 τελευταία παιχνίδια.

ΛΕΒΑΝΤΙΑ ΤΑΛΙΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Δεν χρειάστηκε να πατήσει το πόδι στο… γκάζι μεσοβδόμαδα η Λεβάντια Ταλίν, η οποία επικράτησε 2-0 της Λίζιον εκτός έδρας. Μόνο εύκολα δεν ήρθε αυτή η νίκη, επιστράτευσε όλα τα πλεονεκτήματά της για να φθάσει σε αυτή, πέτυχε από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, με την αντίπαλο να την απειλεί σε κάποιες περιπτώσεις και να ολοκληρώνει το ματς με δέκα παίκτες στο φινάλε.

Δύο στα δύο για τη Λεβάντια στο φετινό πρωτάθλημα, είχε προηγηθεί το εντός έδρας αγχωτικό 1-0 κόντρα στην Κουρεσάαρε, μπορεί να μην ικανοποιεί απόλυτα με τις εμφανίσεις της, ωστόσο παίρνει αυτό που θέλει και βρίσκεται στην κορυφή μαζί με τη Νόμε Κάλιου. Εξέτισε ο Σαφρόνοφ (Αμυντικός, 1, 1), χωρίς προβλήματα η αποστολή της.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 2-0 κόντρα στη Λίζιον. Προηγήθηκε με τον Μανούτσο στο 37’ (0-1), διπλασίασε τα τέρματά της με πέναλτι του Κρουγκλόφ στο 89’ (0-2).