*5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με διπλό στο πρώτο ημίχρονο

*Αήττητο έξι αγώνων τρέχει η Βίλεμ απέναντι στην Χέλμοντ Σπορ (4-2-0).

Δείτε τα Προγνωστικά Ολλανδίας

ΒΙΛΕΜ

Προηγούμενο ματς: Με δραματικό τρόπο κατάφερε να μείνει όρθια στην Χάγη και να πάρει πολύτιμο βαθμό στην έδρα της Ντεν Χάαγκ την περασμένη αγωνιστική, μετά και το τελικό 1-1. Βρέθηκε να κυνηγάει στο σκορ (30′), αλλά με πολλή υπομονή κατάφερε να βρει το γκολ της ισοφάρισης στο φινάλε του αγώνα (90+5′).

Ήθελε πρωτίστως να μην χάσει από την Ντεν Χάαγκ και παρότι έβαλε τέλος στο νικηφόρο σερί τεσσάρων αγώνων, είναι ικανοποιημένη από το αποτέλεσμα ειδικά από την στιγμή που αυτό ήλθε με γκολ στα χασομέρια. Παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας και στο +7 από την τρίτη θέση, έχει βάλει πλώρη για την Eredivisie.

Εξέτισε και επιστρέφει στην δράση ο αριστερός μπακ Σιγκουργκέισον, παραμένει τραυματίας ο εξτρέμ Γιόστεν, αμφίβολοι λόγω ίωσης ο αμυντικός Φερμέουλεν και ο επιθετικός Ντε Λέου. Αμφίβολος ο βασικός και αναντικατάστατος μέσος Μέερφελντ.

Βίλεμ Στατιστικά

*4/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 2,5

*4/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΧΕΛΜΟΝΤ ΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 1-2 από την Μάαστριχτ εντός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Μπορεί να προηγήθηκε στο 29′, αλλά δεν εμφανίστηκε το ίδιο συγκεντρωμένη προς το τέλος του αγώνα. Δέχτηκε το γκολ της ισοφάρισης στο 79′, ενώ στις καθυστερήσεις (90+3′) υπέστη ολική ανατροπή.

Δεν είναι καλά το τελευταίο διάστημα η Χέλμοντ και δείχνει να μην μπορεί να αντέξει την πίεση στην ιδέα ότι θα διεκδικήσει την οκτάδα. Σε ένα αρκετά κρίσιμο σημείο της σεζόν, μετράει μόλις τρεις βαθμούς στα πέντε τελευταία παιχνίδια (1-0-4). Χάνει βέβαια στις λεπτομέρειες, αλλά αυτό που μετράει είναι το αποτέλεσμα και εξαιτίας αυτών έχει υποχωρήσει σημαντικά στην βαθμολογία από εκεί που το είχε πιστέψει.

Εξέτισε και επιστρέφει ο πλάγιος μπακ Κρέικελς, το ίδιο και ο βασικός στόπερ Φαν ντερ Έιντεν. Πάγιοι απόντες οι Φαν Χόφε και Ντούντα. Τιμωρημένος ο μέσος Οστρκ, αμφίβολος ο αναπληρωματικός φορ Φαν ντερ Χουρκ.