*5/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με 2-3 γκολ

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με άσο στο πρώτο ημίχρονο

*Αήττητη παραμένει η Βίλεμ στα τέσσερα τελευταία εντός απέναντι στην ΦΚ Αϊντχόφεν (2-2-0).

ΒΙΛΕΜ

Προηγούμενο ματς: Γνώρισε την εκτός έδρας ήττα με 2-0 από την Έμεν την περασμένη αγωνιστική. Είδε την αντίπαλο να ανοίγει το σκορ στο 21′, ενώ στο 89′ διαμορφώθηκε το τελικό σκορ.

Δείχνει να διέρχεται την πρώτη μίνι αγωνιστική κρίση της χρονιάς και έχει ενδιαφέρον να φανεί αν θα μπορέσει να την ξεπεράσει χωρίς απώλειες. Ήδη βλέπει την Ρόντα να πλησιάζει (-3), ενώ πλέον είναι αμφίβολη και η άνοδος (-4 από την τρίτη θέση). Τα θαλάσσωσε στα δύο τελευταία, ειδικά στο ματς με την Έμεν ήταν η σκιά του εαυτού της. Μετά το πρώτο γκολ είχε κάποιες καλές στιγμές, ωστόσο στην επανάληψη ήταν επιθετικά ανύπαρκτη και δικαίως ηττήθηκε.

Μόλις δύο νίκες στα επτά τελευταία (2-3-2), έχει απωλέσει το τεράστιο προβάδισμα που είχε. Επιστρέφει ο καλός φορ Ντε Λέου, παραμένουν τραυματίες ο χαφ Ματιέ και ο μπακ Φαν Μπέρκελ.

Βίλεμ Στατιστικά

*6/7 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με 2-3 γκολ

*5/7 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΦΚ ΑΪΝΤΧΟΦΕΝ

Προηγούμενο ματς: Πήρε την ισοπαλία στο εντός έδρας απέναντι στην Άλκμααρ Β την προηγούμενη εβδομάδα, μετά και το τελικό 1-1. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 57′, αλλά κατάφερε να ισοφαρίσει άμεσα (64′).

Σε ρηχά νερά κυμάνθηκε η απόδοσή της στο εντός έδρας παιχνίδι με αντίπαλο την Άλκμααρ Β, όπου η ισοπαλία την αφήνει στο φινάλε ικανοποιημένη. Δεν μπήκε στο ματς μέχρι τις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, χρειάστηκε να δεχτεί το γκολ για να αφυπνιστεί επιθετικά και να απειλήσει. Χωρίς νίκη μέσα στο 2024 και στα εννιά τελευταία παιχνίδια (0-4-5), ουσιαστικά έμεινε χωρίς στόχους μέχρι την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος.

Σε αυτό συντελεί και η μεγάλη δυσκολία να κερδίσει μπροστά στο κοινό της, ενδεικτικό ότι μετράει μόλις δύο νίκες εντός έδρας από την αρχή της χρονιάς. Εξέτισε και επιστρέφει ο μέσος Σβερτς, αποθεραπεύτηκε ο αμυντικός Ζέεντορφ, ενώ λείπει από πέρυσι ο στόπερ Πάινενμπουρχ.