*6η αγωνιστική

ΒΙΛΑ ΝΟΒΑ

Προηγούμενο ματς: Η Βίλα Νόβα έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Μιρασόλ, ανοίγοντας το σκορ με τον Κάιο Ντάντας μόλις στο πρώτο λεπτό, αλλά ισοφαρίστηκε από τον Λούκας Ραμόν στο 11’, ενώ αργότερα το μηδέν στην άμυνα της διατηρήθηκε κυρίως χάρη σε καλές επεμβάσεις του γκολκίπερ της.

Η Βίλα Νόβα αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 στο γήπεδο της Μιρασόλ, παίρνοντας έναν πολύτιμο βαθμό. Αυτή ήταν η πρώτη της ισοπαλία έπειτα από πέντε αγώνες και τρεις σερί νίκες, παραμένοντας αήττητη στο εθνικό πρωτάθλημα.

Εχει ξεκινήσει πολύ καλά τον συγκεκριμένο θεσμό, αφού είναι εντός πρώτης τετράδας και θέσεων ανόδου, έστω και έχοντας παίξει έναν αγώνα λιγότερο από τις περισσότερες ομάδες.

Τραυματίστηκε και θα λείψει ο βασικός και έμπειρος γκολκίπερ, Βαντερλέι, που είναι πλέον 39 ετών!

Βίλα Νόβα Στατιστικά

*Εχει 5/6 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 6/11 under 2,5 εντός έδρας

*Εχει 9/11 N/G εντός έδρας

ΚΡΙΣΙΟΥΜΑ

Προηγούμενο ματς: Η Κρισιούμα κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Ιτουάνο, σκοράροντας δύο γκολ στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου με τους Άριλσον (49’), Εντερ (55’), αφού της είχαν ακυρωθεί δύο γκολ στο πρώτο μισό του αγώνα. Και παρόλο που δέχθηκε γκολ από τον Εντουάρντο Πέρσον στο 67’, κράτησε σχετικά άνετα το προβάδισμα.

Η Κρισιούμα κέρδισε και την Ιτουάνο με 2-1 εντός έδρας, πετυχαίνοντας έκτη νίκη στους εφτά τελευταίους αγώνες που δεν χάνει. Και στο εθνικό πρωτάθλημα έχει μόλις μία ισοπαλία, μακριά από την έδρα της, με αποτέλεσμα να βρίσκεται στην δεύτερη θέση του εθνικού πρωταθλήματος.

Γενικώς, μακριά από το γήπεδό της έχει εφτά ισοπαλίες και μόλις μία ήττα σε 11 αναμετρήσεις.

Παραμένει εκτός λόγω τραυματισμού ο πλάγιος μπακ Χέλντερ, αλλά έγινε καλά και επιστρέφει ο μέσος και πρώτος σε ασίστ ως τώρα, Μαρκίνιος Γκάμπριελ.