*29η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Ρέμο – Βίλα Νόβα 0-1

ΒΙΛΑ ΝΟΒΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Βίλα Νόβα αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εκτός έδρας με την Πόντε Πρέτα, αποφεύγοντας την ήττα με ένα πέναλτι στις καθυστερήσεις, το οποίο μπορεί να μην κατάλαβε πώς έγινε ούτε ένας παίκτης της! Αυτή ήταν η δεύτερη ισοπαλία της στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια που παραμένει αήττητη. Και ειδικά στο γήπεδό της έχει τρεις νίκες στους πέντε τελευταίους αγώνες που δεν χάνει!

Παραμένει εκτός ζώνης υποβιβασμού, ούσα μάλιστα στην ελάχιστη απόσταση ασφαλείας από αυτήν, στο +4 για την ακρίβεια.

Κάποιες ενοχλήσεις έχει ο μέσος Πέντρο Μπαμπού που μάλλον θα λείψει και από τον αποψινό αγώνα, ενώ τιμωρημένος είναι ο αριστερός μπακ – χαφ Γουίλιαν Φορμίγκα που δεν θα αγωνιστεί.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Βίλα Νόβα έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Πόντε Πρέτα, ισοφαρίζοντας  με πέναλτι του Πέντρο Ζούνιορ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, έπειτα από απόφαση του VAR, σε φάση που ούτε καν ένας παίκτης της δεν ζήτησε! Όλα αυτά ενώ είχε βρεθεί να χάνει από απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ραφαέλ Σάντος στο 65’.

Βίλα Νόβα Στατιστικά

* Οι 10 από τους 14 εντός έδρας αγώνες της στο εθνικό πρωτάθλημα έχουν λήξει Χ στο ημίχρονο (δες το στην bet365)

*Εχει τρία σερί G/G μαζί με 2-3 γκολ.

*Εχει 13/14 under 2,5 εντός έδρας, τα 12 μαζί με N/G.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

+21. Υπάρχει κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, παρακαλούμε παίξτε υπεύθυνα. Γραμμή βοήθειας: 210 9237777

ΡΕΜΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Ρέμο αναδείχθηκε ισόπαλη 0-0 εντός έδρας με την πρωτοπόρο Κοριτίμπα, σε έναν αγώνα που αν άξιζε μία ομάδα τη νίκη, αυτή ήταν η ίδια. Και ήταν η δεύτερη συνεχόμενη της ισοπαλία, τρίτο σερί παιχνίδι που δεν χάνει, ενώ στους έξι τελευταίους αγώνες της έχασε μόνο από την Γκουαρανί εκτός έδρας, με τρεις νίκες. Αυτή είναι και η μοναδική ήττα της εκτός στα έξι πιο πρόσφατα παιχνίδια της, αλλά με δύο νίκες στο ίδιο διάστημα.

Είναι ακριβώς στη μέση του βαθμολογικού πίνακα, αλλά από πλευράς βαθμών απέχει ελάχιστα πιο κοντά στην ζώνη του υποβιβασμού, στο +8 συγκεκριμένα, απ’ ότι στην πρώτη τετράδα και τις θέσεις που εξασφαλίζουν άνοδο, στο -10 για την ακρίβεια.

Τραυματίες είναι οι αμυντικοί Γουέλινγκτον Σ, Ιγκόρ Φερνάντες, Ρομέρσιο, ο μέσος Αντερσον Ουτσόα και ο επιθετικός Ερικ Φλόρες, που λείπουν εδώ και καιρό, ο πρόσφατα χτυπημένος γκολκίπερ Βινίσιους, επιστρέφουν από τιμωρία ο επιθετικός Βίκτορ Αντράντε και ο αμυντικός Ραφαέλ Γιένσεν, αυτή τη φορά τιμωρημένος είναι ο αριστερός μπακ Μάρλον.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Ρέμο έμεινε στο 0-0 εντός έδρας απέναντι στην Κοριτίμπα, σε έναν αγώνα που ήταν πιο επικίνδυνη, χάνοντας δύο τεράστιες ευκαιρίες, η μία ήταν δοκάρι, χωρίς να κινδυνεύσει ιδιαίτερα από την αντίπαλο της.