*22η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Ιτουάνο – Βίλα Νόβα 3-1

*Το παιχνίδι θα διεξαχθεί στο μεγάλο στάδιο της πόλης στην οποία εδρεύει η Βίλα Νόβα

ΒΙΛΑ ΝΟΒΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Βίλα Νόβα έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Νοβοριζοντίνο, δεχόμενη την ισοφάριση στις καθυστερήσεις από ένα υπέροχο γκολ του Μπρούνο Σίλβα, έχοντας προηγηθεί με τον Νέτο Πεσόα στο 43’, παίζοντας με παίκτη λιγότερο μετά το 81’, έχοντας χάσει μεγάλη ευκαιρία στην εκπνοή του ημιχρόνου να πετύχει και δεύτερο γκολ.

Η Βίλα Νόβα πλησίασε πολύ κοντά στην πρώτη της εκτός έδρας νίκη, αλλά ήταν άτυχη και έφερε 1-1 στο γήπεδο της Νοβοριζοντίνο, δεχόμενη την ισοφάριση στις καθυστερήσεις! Πάντως δείχνει μία βελτίωση, με μόνο μία ήττα στα πέντε τελευταία παιχνίδια της, έχοντας κερδίσει το πιο πρόσφατο στο γήπεδό της.

Είναι ακόμη ουραγός του πρωταθλήματος, απλά πλησίασε λίγο πιο κοντά, στο -3 συγκεκριμένα, από μία θέση παραμονής, με τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας, μαζί με την Γκουαρανί, αλλά και με τις περισσότερες ισοπαλίες σε όλο το πρωτάθλημα!

Τραυματίες και απόντες είναι ο αναπληρωματικός τερματοφύλακας Πέντρο Καμπανέλι και ο επιθετικός Βίκτορ Αντράντε, με τον τελευταίο να χάνει το υπόλοιπο της σεζόν. Και τιμωρημένος είναι ο πλάγιος μπακ Αλεξ Σίλβα.

Βίλα Νόβα Στατιστικά

*Εχει 16/17 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*Εχει 15/19 under 2,5 εντός έδρας, 10/11 στο εθνικό πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΙΤΟΥΑΝΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: H Ιτουάνο κέρδισε 1-3 εκτός έδρας την CSA, αν και το σκορ την κολακεύει εξαιρετικά, αφού υπήρξαν φάσεις που κινδύνεψε να δεχθεί γκολ. Όμως προηγήθηκε με τον Ραφαέλ Ελίας στο 25’ και πέτυχε και δεύτερο τέρμα με τον Μάριο Σέρτζιο στο 40’, ενώ το τρίτο ήρθε με πέναλτι του Ραφαέλ Ελίας στο 51’. Στο 73’ έμεινε με 10 παίκτες και τελικά δέχθηκε ένα γκολ από τον Γιαν Ρολίμ στο 89’.

Η Ιτουάνο κέρδισε 1-3 εκτός έδρας την CSA, σε ένα ανάλογο παιχνίδι με το σημερινό, όπου αντιμετωπίζει μία αντίπαλο που «καίγεται» για βαθμούς, αν και το σκορ την κολακεύει εξαιρετικά. Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη νίκη της, τέταρτο σερί παιχνίδι που δεν χάνει, ενώ και στους έξι τελευταίους εκτός έδρας αγώνες της έχει πετύχει τρεις νίκες, έχοντας χάσει μόνο στο γήπεδο της Σαμπάιο Κορέα.

Είναι ακόμη στο δεύτερο μισό του βαθμολογικό πίνακα, στην 12η θέση του, αλλά ξέφυγε στο +6 από την ζώνη του υποβιβασμού.

Στον πάγκο της παραμένει ως υπηρεσιακός τεχνικός ο Κάρλος Πιμεντέλ. Εκτός από τον σοβαρά τραυματισμένο πλάγιο μπακ Πατσέκο που θα παίξει ξανά τον επόμενο χρόνο, το ίδιο θα συμβεί και με τον έμπειρο επιθετικό της Νέτο Μπερόλα. Επιστρέφουν από τιμωρία οι αμυντικοί Λούκας Ντίας, Ρομπέρτο, αυτή τη φορά τιμωρημένος είναι ο μέσος Κάιο Μέντες.