*26η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας- Βίλα Νόβα 0-3

* Τέσσερα σερί N/G στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΒΙΛΑ ΝΟΒΑ

Προηγούμενο ματς: Η Βίλα Νόβα έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Κρισιούμα, με ένα γκολ που δέχθηκε από τον Φελίπε Βιζέου στο 22ο λεπτό. Είχε φάσεις να ισοφαρίσει με κορυφαία ένα κερδισμένοι πέναλτι στις καθυστερήσεις, το οποίο απέκρουσε ο αντίπαλος γκολκίπερ.

Η Βίλα Νόβα γνώρισε μία οδυνηρή ήττα, με 1-0 εκτός έδρας από την Κρισιούμα, την οποία θα μπορούσε να αποφύγει, αν ήταν λίγο πιο ψύχραιμος ο παίκτης της που εκτέλεσε πέναλτι στις καθυστερήσεις, το οποίο και απέκρουσε ο αντίπαλος γκολκίπερ.

Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα έπειτα από τρεις αγώνες στους οποίους είχε δύο νίκες και μία ισοπαλία. Στο γήπεδό της κέρδισε τον πιο πρόσφατο αγώνα, έπειτα από τρία παιχνίδια στα οποία είχε δυο ισοπαλίες και μία ήττα.

Είναι πάντα στις ομάδες που διεκδικούν άνοδο και “μπαινοβγαίνουν” στην πρώτη τετράδα που την εξασφαλίζει. Αυτή τη στιγμή είναι εκτός αυτής. Έχει πάντα την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας.

Για πρώτη φορά φέτος θα παίξει χωρίς τον επιθετικός της, Γκιγιέρμε Παρέντε που είναι τιμωρημένος.

Βίλα Νόβα Στατιστικά

*4/5 N/G στα τελευταία παιχνίδια της

*11/12 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

ΚΛΑΜΠ ΝΤΕ ΡΕΓΚΑΤΑΣ

Προηγούμενο ματς: Η Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας κέρδισε με 1-0 εντός έδρας την Νοβοριζοντίνο με τέρμα του Ανσέλμο Ραμόν στο 38ο λεπτό, σε έναν αγώνα που είχε επίσης δύο δοκάρια, αλλά χρωστάει πολλά στον τερματοφύλακα της που απέκρουσε πέναλτι στο δεύτερο ημίχρονο.

Η Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας κέρδισε και την Νοβοριζοντίνο με 1-0, με τον δικό της τερματοφύλακα να πιάνει πέναλτι και να κρατάει τη νίκη για την ομάδα του.

Αυτή ήταν η τρίτη της νίκη στους έξι τελευταίους αγώνες που δεν χάνει, έχοντας κερδίσει και τον πιο πρόσφατο αγώνα που έδωσε μακριά από την έδρα της.

Και όλα αυτά, παρόλο που μοιάζει τελείως αδιάφορη βαθμολογικά αυτή την στιγμή, απέχοντας σχεδόν τους ίδιους βαθμούς από την ζώνη του υποβιβασμού και από την πρώτη τετράδα και τις θέσεις ανόδου, αρκετά μακριά.