*Στον Α’ γύρο: Σβικάου – Βικτώρια Κολωνίας 0-0

*4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Under 2,5

*Απόλυτα ισορροπημένη η πρόσφατη μεταξύ τους προϊστορία (2-3-2).

ΒΙΚΤΩΡΙΑ ΚΟΛΩΝΙΑΣ

Προηγούμενο ματς: Με μεγάλη δόση κυνισμού πέρασε από το Μόναχο την περασμένη αγωνιστική με 0-1, σε ένα παιχνίδι που στάθηκε αρκετά τυχερή και κρίθηκε καθαρά στην αποτελεσματικότητά της. Δεν μπήκε καλά στο παιχνίδι και περιορίστηκε σε παθητικό ρόλο χωρίς ωστόσο να το πληρώσει, προς το τέλος του πρώτου μέρους πήρε κάποια μέτρα και δικαιώθηκε με το γκολ που βρήκε στο 41′. Δεν κινδύνευσε ιδιαίτερα στην επανάληψη, διατήρησε σχετικά άνετα το υπέρ της σκορ.

Έχοντας ως μοναδική παραφωνία το εντός έδρας 0-3 απέναντι στην Φράιμπουργκ Β, η ομάδα της Κολωνίας κατάφερε με τα θετικά αποτελέσματα του τελευταίου μήνα να αποσπαστεί από την ζώνη, μολονότι το ποδόσφαιρο που παίζει δεν είναι κάτι το τόσο ελκυστικό. Τιμωρημένος ο Σοντχάιμερ, εκτός λόγω τραυματισμών οι Χάιστερ και Λορχ.

Βικτώρια Κολωνίας Στατιστικά

*3/4 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με N/G

*4/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Under 2,5

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΣΒΙΚΑΟΥ

Προηγούμενο ματς: Υπάρχει ακόμη λάδι στο καντήλι της, αφού πήρε σπουδαίας σημασίας νίκη απέναντι στην Βερλ με 2-1. Μπήκε με το πόδι στο γκάζι και κατάφερε να βρει δίχτυα δύο φορές στο πρώτο ημίχρονο (3′, 43′). Στην επανάληψη, περιορίστηκε σε παθητικό ρόλο και προσπάθησε να κρατήσει τους τρεις υπερπολύτιμους βαθμούς. Εν τέλει, δέχτηκε απλώς την μείωση του σκορ στο 90′ με αυτογκόλ, ενώ έξι λεπτά νωρίτερα η αντίπαλος είχε αστοχήσει σε πέναλτι.

Σε απόσταση αναπνοής πλέον από τις θέσεις της απευθείας παραμονής μετά από αυτή την πολύ σημαντική νίκη, που καλώς ή κακώς έφτιαξε απότομα το κλίμα στις τάξεις της. Θα λείψουν λόγω τραυματισμών οι Αγκμπάγε, Κρίγκερ και Κούσιτς.