2η αγωνιστική

*Με 2-3 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 3 από τις 4 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων στην ιστορία τους.

ΒΙΚΤΩΡΙΑ ΚΟΛΩΝΙΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 3-1 από τη Μανχάιμ, την περασμένη αγωνιστική. Άντεξε μόλις για ένα ημίχρονο απέναντι στους γηπεδούχους, που μπήκαν δυνατά στο β’ μέρος και κυριάρχησαν στον αγωνιστικό χώρο, ανοίγοντας δίκαια το σκορ στο 64′. Η Βικτώρια πίεσε για την ισοφάριση, τη βρήκε στο 73ο λεπτό, αλλά δεν άντεξε μέχρι τέλους την υπεροχή της Μανχάιμ, με το τελικό 3-1 να διαμορφώνεται με δύο γκολ από το 86′ και μετά.

Μεσοβδόμαδα επικράτησε με 0-2 της Ροτ Βάιας Κόμπλεντζ, σε φιλική αναμέτρηση μεσοβδόμαδα. Μπορεί να κέρδισε, αλλά προβλημάτισε και πάλι με την εικόνα της, κάτι που φαίνεται ότι θα την απασχολήσει στην αρχή της σεζόν, ειδικά η αστάθεια στο αμυντικό της τρίτο.

Παραμένουν τραυματίες οι Λορχ, Μαρσάιλερ και Μπέκερ.

Βικτώρια Κολωνίας Στατιστικά

*Over2.5+g/g στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της, επίσημα και φιλικά.

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
ΒΕΧΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία με 1-1 απέναντι στην Ντόρτμουντ Β, την περασμένη αγωνιστική. Καλύτερη σε γενικές γραμμές, δημιούργησε πολλές φάσεις, αλλά ήταν πολύ άστοχη στην τελική προσπάθεια. Άνοιξε το σκορ στο 56′, σπατάλησε ευκαιρίες για ένα 2ο γκολ και το πλήρωσε, με τους φιλοξενούμενους να διαμορφώνουν το τελικό 1-1 στο 77ο λεπτό της αναμέτρησης.

Έδειξε καλά στοιχεία στην πρεμιέρα η Βέχεν, που θα πρέπει, ωστόσο, να δουλέψει πολύ στο τελείωμα των φάσεων. Δίκαιη η ισοπαλία με την Ντόρτμουντ Β, αλλά εύκολα θα μπορούσε να φύγει με τους τρεις βαθμούς της νίκης από το παιχνίδι.

Μοναδική απουσία για τον κόουτς Καουζίνσκι ο Νατζάρ.