ΒΙΚΤΟΡΙΑ ΠΛΖΕΝ - ΧΡΑΝΤΕΤΣ ΚΡΑΛΟΒΕ Προγνωστικά

* 17η αγωνιστική

* Α’ Γύρος: Χράντετς Κράλοβε – Βικτόρια Πλζεν 1-2

* Στα τελευταία 8/9 μεταξύ τους παιχνίδια, στην έδρα της Πλζεν, έχει κερδίσει η γηπεδούχος.

* 7/8 τελευταία τους ματς, στην έδρα της Πλζεν, έχει κερδίσει η γηπεδούχος από ημίχρονο

ΒΙΚΤΟΡΙΑ ΠΛΖΕΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλί με την Παντούμπιτσε με 1-1. Το σκορ μοιάζει να την αδικεί, αφού ήταν καλύτερη και στα δύο ημίχρονα. Κατάφερε να μείνει πίσω στο σκορ, κόντρα στη ροή του αγώνα, στο 57′, καταφέρνοντας να βρει το γκολ της ισοφάρισης στο 76′, ενώ πίεσε μέχρι το τέλος για το διπλό.

Μετά την εκτός έδρας ισοπαλία με την Παρντούμπιτσε με 1-1, βρίσκεται στην 1η θέση με 39 βαθμούς, όντας στο +2 από την 2η Σλάβια Πράγας, ενώ είναι η καλύτερη άμυνα του πρωταθλήματας, με παθητικό 10 γκολ σε 16 παιχνίδια. Στην χειμερινή μεταγραφική περίοδο απέκτησε τους Χόλικ, Κβετ και Ντουρονσίμι. Στην προετοιμασία, έπαιξε 4 ματς, έχοντας 2 νίκες και 2 ισοπαλίες, έχοντας μάλιστα παθητικό μόλις 2 γκολ, επιβεβαιώνοντας το πόσο καλή είναι αμυντικά. Εκτός για σήμερα ο Χέιντα, ο οποίος συμπλήρωσε κάρτες, όπως και ο τραυματίες Ρέζνικ, Τιγιάνι και Κλιμέντ.

ΒΙΚΤΟΡΙΑ ΠΛΖΕΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* 5/6 τελευταία εντός έδρας ματς με N/G.

*  Αήττητη στα 4 φιλικά που έδωσε.

ΧΡΑΝΤΕΤΣ ΚΡΑΛΟΒΕ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα από την Σλοβάτσκο με 1-2. Μπήκε δυνατά στο ματς και κατάφερε να προηγηθεί στο 27′ και μ’ αυτό το σκορ πήγαν στα αποδυτήρια. Στο δεύτερο μέρος, κατάφερε να δεχθεί ολική ανατροπή, με 2 γκολ της Σλοβάτσκο, στο 52′ και 69′, χωρίς να το αξίζει κιόλας, βάσει της εικόνας της.

Μετά την εντός έδρας ήττα από την Σλοβάτσεκο με 1-2, βρίσκεται στην 5η θέση με 23 βαθμούς. Στην χειμερινή μεταγραφική της περίοδο, δε φάνηκε να είχε διάθεση να ενισχυθεί, αφού θα συνεχίσει έτσι. Στην προετοιμασία, έπαιξε 4 ματς, φέρνοντας 2 νίκες και 2 ήττες, μάλιστα με 3/4 απ’ αυτά να είναι Over 2.5. Εκτός για σήμερα οι Τρούσα και Τσίχακ, όπου είναι δανεικοί από την Βικτόρια Πλζεν, όπως και οι τραυματίες Κουμπάλα, Ράντα, Σέβτσικ, Κουτσέρα και Βασούλιν, ενώ αμφίβολος είναι ο Λάιμπλ.