Τελευταία αγωνιστική

*Σε περίπτωση ισοβαθμίας, η τελική κατάταξη καθορίζεται από τη διαφορά τερμάτων των ομάδων.

*Α’ Γύρος: Μέπεν – Βικτόρια Βερολίνου 3-0.

ΒΙΚΤΟΡΙΑ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 2-1 επί της Σααρμπρίκεν, για την περασμένη αγωνιστική. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 24′, αλλά έβγαλε αντίδραση και ισοφάρισε άμεσα (1-1 στο 34′), σε ένα πρώτο ημίχρονο με ρυθμό και φάσεις εκατέρωθεν. Κάκιστο ποιοτικά το υπόλοιπο παιχνίδι, με τη Βικτόρια να διαμορφώνει το τελικό 2-1 στο 90+2′, στη μοναδική ευκαιρία και των δύο στο β’ μέρος!

Ήταν η πρώτη της νίκη μετά από δύο συνεχόμενες ήττες χωρίς να σκοράρει. Βρίσκεται στη 17η θέση της βαθμολογίας, στο -2 από τη σωτηρία. Διατηρεί μαθηματικές ελπίδες, αφού χρειάζεται νίκη και ήττα της Βερλ στο δικό της παιχνίδι, για να παραμείνει στην κατηγορία. Σε περίπτωση ισοβαθμίας τους, πρέπει να καλύψει μια διαφορά 7 τερμάτων.

Τραυματίας ο Νέχριγκ. Τιμωρημένος ο Θάισεν.

Βικτόρια Βερολίνου Στατιστικά

*Over2.5 γκολ στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
ΜΕΠΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 3-2 επί της Μπραουνσβάιγκ, για την περασμένη αγωνιστική. Κυριάρχησε στο 1ο ημίχρονο και πήρε δίκαια προβάδισμα δύο τερμάτων στο 16′, με τους φιλοξενούμενους να πιέζουν και να μειώνουν σε 2-1 στο 34′.  Η Μπραουνσβάιγκ μπήκε δυνατά στο β’ μέρος, κυριάρχησε και κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα (2-2 στο 68′). Οι γηπεδούχοι έμειναν με παίκτη λιγότερο στο 79′, αλλά είχαν τον τελευταίο λόγο, διαμορφώνοντας το τελικό 3-2 στο 86ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ήταν η πρώτη της νίκη μετά από 12 αγωνιστικές! Αδιάφορη βαθμολογικά, βρίσκεται στη 12η θέση του πρωταθλήματος, έχοντας εξασφαλίσει την παραμονή της εδώ και μερικές αγωνιστικές. Χωρίς νίκη στα τελευταία 5 εκτός έδρας παιχνίδια της (0-2-3), έχοντας αποτύχει να σκοράρει στα τέσσερα από αυτά.

Τραυματίες οι Ντομάσκε και Εβσίβ. Τιμωρημένος ο Ντομπρόβκα.