*Αγώνας ρεβάνς για το πρώτο προκριματικό γύρο στο Τσάμπιονς Λιγκ. Δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση ισοπαλίας στο συνολικό σκορ, ακολουθεί ημίωρη παράταση και εφόσον χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι.

*Η ομάδα που θα προκριθεί στον δεύτερο προκριματικό, θα αντιμετωπίσει το νικητή του ζευγαριού Μπάλκανι – Ζαλγκίρις Βίλνιους.

*Στο πρώτο παιχνίδι: Μάλμε – Βίκινγκουρ 3-2.

Δείτε τα Προγνωστικά Champions League

ΒΙΚΙΝΓΚΟΥΡ ΑΝΑΛΥΣΗ (Ισλανδία, 427)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-2 επί της Ακράνες, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων με τους Τόμασον (13′) και Άντρασον (20′), για να δεχθεί προσωρινά τη μείωση στο 67′. Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Άγκναρσον έκανε το 3-1, πριν οι φιλοξενούμενοι μειώσουν και πάλι στο 87′, για το τελικό αποτέλεσμα.

Στο κόλπο της πρόκρισης παραμένει για τα καλά η Βίκινγκουρ, παρότι έφυγε με άδεια χέρια από τη Σουηδία, την περασμένη εβδομάδα. Η ομάδα του Άρναρ Γκούνλαουγκσον μπορεί να είχε περισσότερο παθητικό ρόλο και να μην απείλησε ιδιαίτερα, ωστόσο στις δυο πιο αξιόλογες της προσπάθειες κατάφερε να βρει δίχτυα και να μειώσει δις σε 2-1 και 3-2, αντίστοιχα. Ποντάρει τώρα στην έδρα της, για να δείξει ένα πιο απαιτητικό πρόσωπο και να διεκδικήσει την πρόκριση.

Εξασφάλισε τη συμμετοχή της στον προκαταρκτικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ μέσω της κατάκτησης του 6ου πρωταθλήματος στην ιστορία της και πρώτου μετά το 1991! Προσπέρασε το εμπόδιο της Λεβάντια (6-1) και πανηγύρισε την πρόκριση στον 1ο προκριματικό με αντίπαλο την Ίντερ Κλαμπ ντ’ Εσκάλντες (1-0). Το περασμένο Σάββατο, επικράτησε με 3-2 της Ακράνες, για το πρωτάθλημα Ισλανδίας, που τη φέρνει στη δεύτερη θέση και στο -6 από την κορυφή.

Βίκινγκουρ Στατιστικά

*Over 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα επτά τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΜΑΛΜΕ ΑΝΑΛΥΣΗ (Σουηδία, 68)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-0 επί της Βάρμπεργκς, για το πρωτάθλημα. Πήρε το προβάδισμα στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με το πέναλτι του Μπέργκετ, ο Κρίστιανσεν στο 64′ διπλασίασε τα τέρματα της, με τον Μπιρμάντσεβιτς να διαμορφώνει το τελικό 3-0 στο 87ο λεπτό.

Μπορεί να έχει τον πρώτο λόγο για την πρόκριση, ωστόσο για ακόμη μια φορά η Μάλμε δεν ικανοποίησε με την απόδοσή της. Για την ακρίβεια, στο εντός έδρας πρώτο παιχνίδι με τη Βίκινγκουρ, η ομάδα του Μίλος Μιλόγεβιτς μπορεί να ήταν με διαφορά ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο, είχε με διαφορά υπέρ της την επιθετική πρωτοβουλία, ενώ παρότι απειλήθηκε ελάχιστα, για ακόμη μια φορά τα έκανε μαντάρα αμυντικά και δέχθηκε δυο τέρματα.

Συμμετείχε και πέρυσι στον πρώτο προκριματικό του Τσάμπιονς Λιγκ, φτάνοντας μέχρι και τους ομίλους, αποκλείοντας κατά σειρά τις Ρίγα, Ελσίνκι, Ρέιντζερς και Λουντογκόρετς. Στους ομίλους βρέθηκε με Τσέλσι, Γιουβέντους και Ζενίτ, αποσπώντας μόλις ένα βαθμό. Το περασμένο Σάββατο, υποδέχθηκε τη Βάρμπεργκς για το πρωτάθλημα, την οποία και συνέτριψε με 3-0, οπότε και μοιράζεται την τρίτη θέση με τη Τζουργκάρντεν.