*26η αγωνιστική

*Στον Α’ γύρο: Σάαρμπρικεν – Βέχεν 2-2

*4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal και over 3,5

*Μόλις μία νίκη έχει η Σάαρμπρικεν στα 15 τελευταία παιχνίδια της απέναντι στην Βέχεν (8-6-1).

ΒΕΧΕΝ

Προηγούμενο ματς: Εκμεταλλευόμενη τα τραγικά λάθη της αντίπαλης άμυνας, επέστρεψε με εντυπωσιακό τρόπο στις νίκες, αφού κέρδισε με 4-1 την Ίνγκολνσταντ εντός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Μπήκε φουριόζα στην αναμέτρηση και κατάφερε να σκοράρεις δις μέχρι το 20′, ενώ παρότι δέχτηκε την μείωση του σκορ στο 24′, δεν πτοήθηκε λεπτό και συνέχισε στο ίδιο τέμπο. Καθάρισε το ματς στο δεύτερο ημίχρονο (47′, 84′), σκοράροντας άλλες δύο φορές.

Παραμένει στην τρίτη θέση, υπό αυτό το πρίσμα δηλαδή δείχνει να ελέγχει την κατάσταση αναφορικά με την συμμετοχή της στα πλέι οφ, ενώ η νίκη της περασμένης αγωνιστικής ήταν μια απόδειξη πως θα παλέψει μέχρι τέλους για την άνοδο. Οφείλει να κερδίσει, αφού κέρδισαν οι άμεσοι ανταγωνιστές της. Τραυματίες οι οι Γκόπελ, Κέμπε, Πρτάγιν και Στρίτζελ.

Βέχεν Στατιστικά

*5/7 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal και over 2,5

*2-1-2 στα πέντε τελευταία παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΣΑΑΡΜΠΡΙΚΕΝ

Προηγούμενο ματς: Νέα ήττα στα σημεία, τούτη την φορά με 1-2 από την Όσναμπρικ εντός έδρας την περασμένη αγωνιστική και μάλιστα με ανατροπή. Αδικείται από το τελικό αποτέλεσμα, αφού σε ακόμη ένα παιχνίδι της φέτος κατάφερε να αποδώσει καλό ποδόσφαιρο, χωρίς στο τέλος να ανταμειφθεί. Πήρε το προβάδισμα σε ιδανικό χρονικό σημείο (45’+2’), αλλά ένα μπλακάουτ δύο λεπτών στα μισά της επανάληψης ήταν αρκετό για να έρθει τούμπα το ματς (65′, 67′). Είχε τέσσερα δοκάρια και πολλές χαμένες ευκαιρίες.

Αυτή ήταν η έκτη της ήττα στα οκτώ τελευταία παιχνίδια, έχασε πολύτιμο έδαφος για την μάχη της ανόδου, αφού η συγκομιδή της μέσα στο 2023 είναι εξαιρετικά φτωχή. Τραυματίες ο επιθετικός Γιάκομπ, οι αμυντικοί Σβέντε και Τσέλνερ και ο μέσος Φραντζ. Τιμωρημένοι οι Θούλκε και Γκνάσε, μακροχρόνιος ο επιθετικός Ρέκτενβαλντ.