3η αγωνιστική

*Με over2.5+g/g ολοκληρώθηκαν και οι 2 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων στην ιστορία τους.

*Χωρίς χρήση VAR.

ΒΕΧΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 1-0 από τη Βικτώρια Κολωνίας, την περασμένη αγωνιστική. Σε ένα παιχνίδι με πολλά νεύρα, η γηπεδούχος έμεινε με παίκτη λιγότερο στο 45′, λόγω αποβολής του Γκρέγκερ. Οι δύο ομάδες αδυνατούσαν να δημιουργήσουν φάσεις, με τη Βέχεν να μένει και αυτή με τη σειρά της με δέκα παίκτες στο 70ο λεπτό. Η Βικτώρια εκμεταλλεύτηκε την στιγμιαία αποδιοργάνωση των φιλοξενούμενων και κατάφερε να βρει το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση, διαμορφώνοντας το τελικό 1-0 στο 77ο λεπτό.

Χωρίς νίκη μετά τις πρώτες δύο αγωνιστικές (0-1-1). Δεν έχει παρουσιάσει κακό πρόσωπα, χάνοντας στις λεπτομέρειες βαθμούς από τα πρώτα παιχνίδια της. “Αγκάθι” ως τώρα για τη Βέχεν η επιθετική της δυσλειτουργία, κάτι που πρέπει να δουλέψει, αν θέλει να ξεκινήσει να μαζεύει νίκες.

Τραυματίες οι Μπάουερ, Κέμπε, Λίσκα και Νατζάρ. Τιμωρημένος ο Μρόουκα.

Βέχεν Στατιστικά

*Under2.5 γκολ και στα 2 παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
ΜΠΑΕΡΟΥΘ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με 0-1 από τη Φράιμπουργκ ΙΙ, την περασμένη αγωνιστική. Οι φιλοξενούμενοι πάγωσαν το ρυθμό, με την Μπαερούθ να δημιουργεί ευκαιρίες, αλλά όχι ικανές να απειλήσουν την εστία του Ατουμπόλου. Η Φράιμπουργκ “έκλεψε” τη νίκη στο 88ο λεπτό, με τη μοναδική της τελική εντός εστίας σε όλο το παιχνίδι!

Δεύτερη ήττα σε δύο αγωνιστικές για τη νεοφώτιστη Μπαερούθ και μάλιστα με το ίδιο σκορ (1-0). Δημιουργεί ευκαιρίες, αλλά δυσκολεύεται πολύ στο τελείωμα των φάσεων, κάτι που πληρώνει ως τώρα στο πρωτάθλημα.

Τραυματίες οι Έντερ, Θομάν και Χρούμπασικ. Εκτός λόγω covid-19 ο Βέμπερ.