*28η αγωνιστική

*Στον Α’ γύρο: Βάλντχοφ Μανχάιμ – Βέχεν 1-0

*Σε φιλικό (21/12): Βέχεν – Βάλντχοφ Μανχάιμ 2-0

*Τα πέντε μεταξύ τους παιχνίδια έλήξαν με Under 2,5

*Mόλις μία νίκη μετράει η Βέχεν στα πέντε τελευταία παιχνίδια της απέναντι στην Μανχάιμ (1-2-2).

ΒΕΧΕΝ

Προηγούμενο ματς: Συνεχίζει να προβληματίζει, έχασε και από την ανεβασμένη Φράιμπουργκ Β με 4-2 εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Μία ταχύτητα κάτω και εξαιρετικά παθητική από το ξεκίνημα του αγώνα, κατάφερε να μείνει πίσω στο σκορ με 2-0 πολύ εύκολα (55′, 70′). Άρεσε η αντίδραση που έβγαλε και κατάφερε με δύο γκολ να ισοφαρίσει (72′, 89′). Η χαρά της ωστόσο κράτησε μόλις ένα λεπτό, αφού οι γηπεδούχοι πήραν εκ νέου προβάδισμα στο 90′, ενώ σφράγισαν την νίκη τους στα χασομέρια (90+5′).

Με τέσσερις ήττες στα πέντε τελευταία παιχνίδια και το γεγονός πως αυτές ήταν με άμεσους ανταγωνιστές της, έχουν βαρύνει αρκετά το κλίμα στις τάξεις της ομάδας του Βισμπάντεν. Εκτός με τραυματισμούς οι Γκόπελ, Κέμπε, Λίσκα, Πρτάιν και Στρίτζελ, νέα προβλήματα για τους Μπρούμε και Μπάουερ, κάρτες ο Βιρτζ.

Βέχεν Στατιστικά

*6/7 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

*4/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 3,5

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΒΑΛΝΤΧΟΦ ΜΑΝΧΑΙΜ

Προηγούμενο ματς: Σε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι για τους ουδέτερους θεατές, κατάφερε να επικρατήσει της Ίνγκολσταντ με 3-2 εντός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Προηγήθηκε με 2-0 (32′, 54′) και ήταν αρκετά σοβαρός, η αντίπαλος μείωσε στο 56′ αλλά είχε τον έλεγχο των πραγμάτων. Στο 88′ διαμόρφωσε ουσιαστικά τον νικητή της αναμέτρησης με άγχος μέχρι εξαίρεση βαθμών. Δύο λεπτά μετά, δέχτηκε εκ νέου μείωση με πέναλτι.

Από τις μεγάλες κερδισμένες της περασμένης αγωνιστικής με μόλις μία νίκη, μόνη στην τρίτη θέση του πίνακα και ελάχιστα μπροστά από τουλάχιστον τέσσερις ομάδες. Ξανά εκτός οι Μπολάι, Γκέλκε, Χέγκερ και Λεμπό.