Betshop: Σίτι κόντρα στην αποδεκατισμένη Λιντς

Ανανεώθηκε:
Betshop logo megalo

Για τη 17η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ, η Σίτι φιλοξενεί το Μάντσεστερ τη Λιντς στις 22:00, σε ένα ματς με ξεκάθαρο φαβορί και η βετσηοπ προσφέρει πλήθος από αγορές και ειδικά στοιχήματα για την αναμέτρηση.

Τα βρήκε σκούρα η Μάντσεστερ Σίτι εντός απέναντι στη Γουλβς την προηγούμενη αγωνιστική. Κέρδισε μεν, με 1-0 δε και χρειάστηκε πέναλτι για να το πετύχει στο 66′ με σκόρερ τον Στέρλινγκ. Παρόλο που είχε το αριθμητικό πλεονέκτημα, μάλιστα, για ένα ημίχρονο. Είναι πρωτοπόρος και νιώθει την ανάσα της Λίβερπουλ, καθώς απέχουν μόνο έναν βαθμό. Μεγάλη μάχη έδωσε στο Λονδίνο η Λιντς με αντίπαλο την Τσέλσι, αλλά ηττήθηκε στις λεπτομέρειες με 3-2. Προηγήθηκε με τον Ραφίνια και πέναλτι το 28′, ενώ δέχτηκε το τρίτο εις βάρος της γκολ στις καθυστερήσεις και πάλι με πέναλτι. Ταλαιπωρείται από πολλές απουσίες.

Σίτι – Λιντς στην Betshop

Δεν είναι να απορεί κανείς για το γεγονός ότι ο άσος εντοπίζεται εξαιρετικά χαμηλά, μόλις στο 1,14. Οι “πολίτες” είναι η ποιοτικότερη ομάδα και έχουν σαφές προβάδισμα, με την ισοπαλία στο 9.30 και το διπλό στο 15.50. Στις επιλογές για τέρματα, το Over είναι στο 1.36, με το Under να θεωρείται αρκετά απίθανο στο 3.28 στην Betshop. Το ενδεχόμενο να σκοράρουν και οι δύο ομάδες παίζεται στο 1.75.

Ενδιαφέροντα στατιστικά

Η Μάντσεστερ Σίτι δεν έχει καταφέρει να κερδίσει τη Λιντς στα τέσσερα πιο πρόσφατα μεταξύ τους ματς στο πρωτάθλημα, μετρώντας από δύο ισοπαλίες και ήττες.

Στα έξι από τα εφτά τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δύο συλλόγων σε κάθε διοργάνωση έμειναν συνολικά στα τρία ή λιγότερα γκολ (το Under 3.5 στο 1.90).

Ο Μπερνάρντο Σίλβα έχει βρει δίχτυα με έξι γκολ στο σύνολο στις εννιά πιο πρόσφατες συμμετοχές τους σε αγώνα πρωταθλήματος (στο 1.94 να σκοράρει και σήμερα ο Πορτογάλος μεσοεπιθετικός).