Betshop: Πλήθος στοιχημάτων στο Οσασούνα – Μπαρσελόνα (06/03)

Ανανεώθηκε:
Betshop logo megalo

Στις 22:00, η Οσασούνα υποδέχεται την Μπαρσελόνα για την 26η αγωνιστική της La Liga και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με πληθώρα στοιχημάτων!

Οσασούνα – Μπαρσελόνα στη Betshop

Σε καλή κατάσταση η Οσασούνα, πέτυχε τρεις νίκες στις τέσσερις τελευταίες αγωνιστικές και απομακρύνθηκε από την επικίνδυνη ζώνη. Το περασμένο Σάββατο πέρασε από την έδρα της Αλαβές με 0-1 και ήρωα του αγώνα τον Κίκε Μπάρχα στο 77′. Οι Ναβάριοι λοιπόν έφτασαν τους 28 πόντους, έξι περισσότερους από την 18η Αλαβές.

Η Μπαρσελόνα έρχεται από σπουδαία νίκη – πρόκριση στον τελικό του Copa Del Rey. Είναι το μεγάλο αουτσάιντερ για να βρεθεί στον τελικό μετά το 2-0 στη Σεβίλλη, όμως η ομάδα του Κούμαν κατάφερε να ανατρέψει τα δεδομένα στο τελευταίο λεπτό της κανονικής διάρκειας. Μπήκε δυνατά η Μπάρσα στον αγώνα και προηγήθηκε με γκολάρα του Ντεμπελέ 12ο λεπτό. Η πίεση των γηπεδούχων εξασθένισε στο δεύτερο ημίχρονο και σε μία αντεπίθεση ο Οκάμπος κέρδισε πέναλτι. Ο Αργεντίνος επιθετικός ωστόσο νικήθηκε από τον Τερ Στέγκεν στην εκτέλεση. Στο 92′ ο Φερνάντο αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα για τη Σεβίλλη και στο 94′ ο Πικέ έκανε το 2-0 με κεφαλιά! Στην παράταση, με αριθμητικό πλεονέκτημα, οι Καταλανοί πέτυχαν και τρίτο γκολ (Μπρέθγουεϊτ) και πανηγύρισαν.

Σύμφωνα με τις αποδόσεις της Betshop.gr, η Μπαρσελόνα είναι το μεγάλο φαβορί του αγώνα στο 1.59! Η νίκη της Οσασούνα προσφέρεται στο 5.50 και η ισοπαλία στο 4.35.