Betshop: Πλήθος στοιχημάτων στο Ιταλία – Αγγλία (11/07)

Ανανεώθηκε:
Betshop logo megalo

Στις 22:00, η Ιταλία και η Αγγλία κοντράρονται για τον μεγάλο τελικό του Euro 2020 και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με πληθώρα στοιχημάτων!

Ιταλία – Αγγλία στη Betshop

Ένα πληρέστατο σύνολο έχει κατεβάσει η εθνική Ιταλίας στο φετινό Euro. Στηρίζεται στο πρέσινγκ και στη δημιουργία, έχοντας μονάδες που κάνουν τη διαφορά. Χρειάστηκε, βέβαια, να πάει ως τα πέναλτι στο τελευταίο της ματς, κόντρα στην Ισπανία για τη θέση στον τελικό (1-1 στην καν. διάρκεια). Και με την Αυστρία χρειάστηκε τον έξτρα χρόνο για να κάνει το 2-1 (0-0 στο 90λεπτο). Δείχνει σε κάθε περίπτωση αποφασισμένη να το πάει μέχρι τέλους!

Πρώτη εμφάνιση σε τελικό Euro θα κάνει η Αγγλία και διεκδικεί το τρόπαιο με αξιώσεις. Η ομάδα του Σαουθγκέιτ έχει δεχτεί μόλις ένα τέρμα στη φετινή διοργάνωση, στο προηγούμενο ματς της με τη Δανία. Έπρεπε να φτάσει, βέβαια, στην παράταση (καν. διάρκεια 1-1) για να πάρει αμφιλεγόμενο πέναλτι και να περάσει με 2-1. Ωστόσο, με τον Κέιν να έχει πάρει μπρος για τα καλά, είναι σε θέση να χτυπήσει το τρόπαιο.

Με βάση τις αποδόσεις της Betshop.gr, η Αγγλία έχει τον πρώτο λόγο για να κερδίσει. Ειδικότερα, ο άσος είναι στο 3.02, το “Χ” στο 2.90 και το διπλό στο 2.61. Η κατάκτηση του Euro για την Ιταλία προσφέρεται στο 2.04 και για την Αγγλία στο 1.82.

Ενδιαφέροντα στατιστικά

• Στις τέσσερις από τις πέντε πιο πρόσφατες αναμετρήσεις της Ιταλίας είχαμε λιγότερα από εννιά κόρνερ (στο 1.82 το Under 8.5 κόρνερ).
  • Στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της Αγγλίας σημειώθηκαν λιγότερα από τρία τέρματα (στο 1.50 το Under 2.5 σήμερα).