Betshop: Πλήθος στοιχημάτων στο AEK – Λέστερ

Ανανεώθηκε:
Betshop logo megalo

Στις 19:55, η ΑΕΚ υποδέχεται τη Λέστερ για τη 2η αγωνιστική του Europa League και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με πληθώρα στοιχημάτων!

AEK – Λέστερ στη Betshop

Στην πρεμιέρα των ομίλων, η ΑΕΚ δεν κατάφερε να προβάλει σθεναρή αντίσταση στην έδρα της πολύ ποιοτικής Μπράγκα και μοιραία ηττήθηκε με 3-0, με το εύρος του σκορ (κυρίως) να τη φέρνει σε μειονεκτική θέση για την πρόκριση στα νοκ αόυτ. Το γκολ που δέχθηκε από τον Γκαλένο λίγο πριν το ημίχρονο άλλαξε το μομέντουμ του αγώνα, με τους Πορτογάλους να είναι πολύ απειλητικοί στην επανάληψη και δικαίως να πετυχαίνουν κι άλλα τέρματα. Η Ένωση επέστρεψε στις νίκες όμως για την ελληνική Σούπερ Λιγκ με το διπλό στους “Ζωσιμάδες”. Σκόρερ της ομάδας του Καρέρα ο Ανσαριφάρντ με πέναλτι από το 16ο λεπτό.

Η Λέστερ έκανε το χρέος της στην πρεμιέρα των ομίλων και επικράτησε πολύ εύκολα της Ζόρια με 3-0 εντός έδρας. Παρότι ο Ρότζερς προχώρησε σε εκτεταμένο rotation, οι “αλεπούδες” είχαν “καθαρίσει” την υπόθεση νίκη από το ημίχρονο (2-0). Μάντισον, Μπαρνς και Ιχεανάτσο οι σκόρερ των Άγγλων. Την Κυριακή ένα ακόμη σπουδαίο διπλό για την Πρέμιερ! Μετά το 2-5 επί της Σίτι, επικράτησε και στην έδρα της Άρσεναλ με 0-1 και σκόρερ τον συνήθη ύποπτο Βάρντι στο 80′ έπειτα από ασίστ του Ουντέρ, στο ντεμπούτο του Τούρκου με την ομάδα.

H Λέστερ είναι το φαβορί της αναμέτρηση με το διπλό στο 1,74, την ισοπαλία στο 3,81 και τον άσο στο 4,90.