Betshop: Πλήθος αγορών στο Μπάγερ Λεβερκούζεν – Μπάγερν Μονάχου (17/10)

Ανανεώθηκε:
Betshop logo megalo

Στις 16:30, Μπάγερ Λεβερκούζεν και Μπάγερν Μονάχου διασταυρώνουν τα ξίφη τους για την 8η αγωνιστική της Bundesliga, με την betshop να προσφέρει πληθώρα αγορών για το ματς.

Μπάγερ Λεβερκούζεν – Μπάγερν Μονάχου στη Betshop

Με εμφατικό τρόπο επιβλήθηκε η Λεβερκούζεν επί της Αρμίνια Μπίλεφελντ, διαμορφώνοντας το 0-4 εκτός έδρας. Πήρε εύκολα τους τρεις πόντους, φτάνοντας την Μπάγερν Μονάχου στους 16 βαθμούς, και στο τέλος της προηγούμενης αγωνιστικής πατώντας στην 2η θέση. Από νωρίς απέκτησε το προβάδισμα με τον Ντιαμπί να ανοίγει το σκορ στο 18΄ και τον Σικ να συμπληρώνει με δύο γκολ στο 24΄ και 57΄. Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ντεμιρμπάι, έγραψε το τελικό αποτέλεσμα (90+2΄).

Η πρώτη ήττα φέτος, έπειτα από έξι αήττητες συνεχόμενες νίκες στο πρωτάθλημα ήρθε για την Μπάγερν Μονάχου, από την Άιντραχτ Φρανκφούρτης εντός έδρας (1-2). Παρόλο που είχαν λιγότερες ευκαιρίες οι φιλοξενούμενοι βρήκαν τον δρόμο προς τα δίχτυα του Νόιερ δύο φορές. Στο 29΄ οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Γκορέτσκα, δίνοντας την αίσθηση ότι θέτουν βάσεις νίκης. Ο τροχός άρχισε να γυρνάει στο 32΄, όταν ήρθε το 1-1, με την ανατροπή να σημειώνεται στο 83΄ με το γκολ που έκρινε τελικά το ματς. Παρά το αρνητικό αποτέλεσμα, παρέμεινε πρώτη στη λήξη της αγωνιστικής με 16 πόντους.

Βλέποντας τις αποδόσεις της betshop, τον πρώτο λόγο επικράτηση στο ματς έχει η Μπάγερν Μονάχου. Αναλυτικά, ο άσος είναι στο 4.80, το ”Χ” στο 4.85, και το διπλό στο 1.60.

Ενδιαφέροντα στατιστικά:

• Στα έξι από τα οχτώ πρόσφατα παιχνίδια της Μπάγερ Λεβερκούζεν, σημειώθηκαν τέσσερα ή περισσότερα τέρματα (στο 1.80 το Over 3.5)
  • Στα τελευταία τέσσερα εκτός έδρας ματς της Μπάγερν Μονάχου, ο Τσούπο-Μότινγκ έχει σκοράρει πέντε τέρματα (στο 1.86 anytime scorer Τσούπο-Μότινγκ)