Betshop: Άρσεναλ – Τσέλσι με πλήθος αγορών (22/08)

Ανανεώθηκε:
Betshop logo megalo

Στις 18:30, η Άρσεναλ υποδέχεται την Τσέλσι, για την 2η αγωνιστική στο Πρωτάθλημα Αγγλίας, μαζί με την Betshop, να προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και ειδικών στοιχημάτων.

Άρσεναλ – Τσέλσι στη Betshop

Με πικρία ξεκίνησε στην πρεμιέρα της η Άρσεναλ στο πρωταθλήμα, καθώς γνώρισε την ήττα από την Μπρέντφορντ εκτός έδρας, με 2 – 0. Η ομάδα, φάνηκε πιο ανταγωνιστική και είχε μεγαλύτερη κατοχή μπάλας. Οι φιλοξενούμενοι, παρά την πίεση που δέχτηκαν, πήραν το προβάδισμα, με τον Κάνος στο 22λεπτό, και τον Νόργκααρντ να διπλασιάζει τα τέρματα στο 73′.

Νικηφόρα αρχή έκανε η Τσέλσι, στο πρώτο ματς στην Πρέμιερ φέτος κόντρα στην Κρίσταλ Πάλας εντός έδρας, με σκορ 3 – 0. Οι πόντοι ξεκίνησαν να μπαίνουν από το πρώτο ημίχρονο, με σκόρερ τον Μέντοθα στο 27΄. Στην συνέχεια ακολούθησε ο Πουλίσικ (40΄), με τον Τσαλόμπα να πετυχαίνει και αυτός τα δίχτυα στο 58′. Έρχεται από μια εμφατική νίκη, καθώς επικράτησε με 0 – 13 κόντρα στη Γουέιμαουθ, σε φιλικό παιχνίδι.

Όπως φαίνεται και από τις αποδόσεις τις betshop, η Τσέλσι έχει το προβάδισμα στην αναμέτρηση. Αναλυτικά, ο άσος βρίσκεται στο 4.90, το “Χ” στο 3.81, και το διπλό στο 1.74.

Ενδιαφέροντα στατιστικά:

• Στα πέντε από τα επτά πιο πρόσφατα ματς της Άρσεναλ, έχουν σκοράρει και οι δύο ομάδες (στο 2.03 το Goal/Goal)
  • Στους έξι από τους εφτά τελευταίους αγώνες της Τσέλσι, έχουν σημειωθεί τρία ή περισσότερα γκολ (στο 1.78 το Over 2.5)