Στις 19:55, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ υποδέχεται τη Μίλαν για τους “16” του Europa League και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Η Γιουνάιτεντ μπορεί να έχει χάσει το τρένο του πρωταθλήματος, ωστόσο την Κυριακή πέτυχε μία σπουδαία νίκη στο εκτός έδρας ντέρμπι με τη Σίτι. Με τους Φερνάντες και Σο να σκοράρουν στις αρχές των δύο ημιχρόνων επικράτησε 0-2 και έσπασε το εκπληκτικό σερί 21 νικών για τη συμπολίτισσα. Η διαφορά όμως από την κορυφή διατηρήθηκε σε διψήφια διαφορά (-11), βρίσκεται στη 2η θέση της Premier League και το +6 από  την 5η Γουέστ Χαμ. Στο Europa League δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα απέναντι στη Σοσιεδάδ, την οποία συνέτριψε με 0-4 στο Σαν Σεμπαστιάν, πριν το αδιάφορο 0-0 στο Ολντ Τράφορντ.

Και η Μίλαν φαίνεται πως θα χάσει στην κούρσα του τίτλου με τη συμπολίτισσά της. Η Ίντερ είναι ασταμάτητη και έχει χτίσει διαφορά 6 πόντων στην κορυφή. Μετά την εντός έδρας γκέλα με την Ουντινέζε (1-1), οι Ροσονέρι πέρασαν από την έδρα της Βερόνα την Κυριακή με 0-2. Όσον αφορά το Europa League, η ομάδα του Πιόλι ίδρωσε για να αποκλείσει τον Ερυθρό Αστέρα με δύο ισοπαλίες! 2-2 στο Βελιγράδι και 1-1 στο Μεάτσα.

Απόλυτο φαβορί στον αγώνα η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ είναι το ξεκάθαρο φαβορί για τη νίκη. Στο 1.61 ο άσος, στο 4.00 το “Χ” και στο 5.50 το διπλό.

Ενδιαφέροντα στατιστικά

Στη Bet365 θα βρείτε επιλογές για το Νικητή του Αγώνα, το Over/Under, το Goal/No Goal, τις Αγορές Ημιχρόνου, τους Σκόρερ, τις Κάρτες, και πολλά ακόμα ειδικά στοιχήματα.