Στις 22:00, η Λεβάντε υποδέχεται τη Βαλένθια για το τοπικό ντέρμπι της Λα Λίγκα και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Αγωνιστική καθίζηση έχει υποστεί η Λεβάντε τελευταία, όπως μαρτυρούν και τα αποτελέσματά της. Μόλις μία νίκη σε οχτώ αναμετρήσεις είναι ο απολογισμός της. Οι ελπίδες της για μία θέση στον τελικό κυπέλλου εξανεμίστηκαν με την ήττα με 3-2 από την Αθλέτικ Μπιλμπάο, ενώ έρχεται και από ήττα εκτός έδρας για το πρωτάθλημα κόντρα στη Σοσιεδάδ με 1-0. Καταλαμβάνει την 11η θέση στην κατάταξη, στο -10 από την πρώτη εξάδα.

Επιστροφή στις νίκες έκανε την περασμένη αγωνιστική της Λα Λίγκα η Βαλένθια με το εντός έδρας 2-1 απέναντι στη Βιγιαρεάλ. Και μάλιστα με ανατροπή, καθώς έχανε από το 40’, ενώ έπειτα ήρθε το εύστοχο πέναλτι του Σολέρ (86’) και το γκολ του Γκέδες στις καθυστερήσεις. Αξιοσημείωτο είναι το γεγονός πως δεν έχει καταφέρει να κάνει δύο συνεχόμενες νίκες φέτος στο πρωτάθλημα. Έχει μείνει στη 12η θέση και 12 βαθμούς πιο κάτω από την 6η Μπέτις.

Το πάνω χέρι για να πάρει τους τρεις βαθμούς έχει η Λεβάντε στο αποψινό ματς. Στο 2.20 ο άσος, στο 3.30 το “Χ” και στο 3.40 το διπλό.

Ενδιαφέροντα στατιστικά

• Στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία ματς της Λεβάντε βγήκαν λιγότερες από πέντε κάρτες (στο 2.00 το Under 4.5 κάρτες)
  • Στους τρεις από τους τέσσερις πιο πρόσφατους αγώνες της Βαλένθια δεν σκόραραν και οι δύο ομάδες (στο 2.05 το No Goal σήμερα)

Στη Bet365 θα βρείτε επιλογές για το Νικητή του Αγώνα, το Over/Under, το Goal/No Goal, τις Αγορές Ημιχρόνου, τους Σκόρερ, τις Κάρτες, και πολλά ακόμα ειδικά στοιχήματα.