*11η αγωνιστική

*Over 1,5 ημίχρονο στα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

➡️ Δείτε όλα τα ματς στο κουπόνι παμε στοιχημα του Σαββάτου (22/06)!

ΒΕΣΤΡΙ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (3-2) από τη Φίλκιρ. Ο Γκάρνταρσον άνοιξε το σκορ στο 27′ για τους φιλοξενούμενους, προτού απαντήσουν οι Πρέστ (34′), Βίκινγκσον (73′) και Στέφανσον (79′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γκέρτσεν στο 88′.

Με κεκτημένη ταχύτητα από την σπουδαία νίκη επί της Στιαρνάν, η Βέστρι κατέγραψε μία εξαιρετική εμφάνιση που, ωστόσο, δεν ήταν αρκετή για να φύγει με ένα θετικό αποτέλεσμα από την έδρα της Φίλκιρ.

Πιο κυνικοί παρουσιάστηκαν οι γηπεδούχοι ολοκληρώνοντας με 2.52 xGoals, έναντι 1.60 της Βέστρι που έβαλε τέλος σε μίνι αήττητο σερί δύο αγωνιστικών (1-1-0). Στις τέσσερις συνολικά εντός έδρας αναμετρήσεις της έχει απολογισμό 2-0-2: Κράτησε το μηδέν μόλις σε μία και πέτυχε γκολ στις τρεις. Σταθερά δύο εκτός για το συγκρότημα του Λαμούντε.

ΒΕΣΤΡΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα επτά τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα πέντε τελευταία παιχνίδια της.

ΒΑΛΟΥΡ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εντός) με τη Βίκινγκουρ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν δύο φορές με Ινγκιμούνταρσον (35′) και Χάνσεν (58′), απάντησε ισάριθμες ο Σίγκουρντσον με πέναλτι (54′, 90+4′).

Πατώντας γκάζι μετά τα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου, η Βαλούρ απέφυγε την εντός έδρας ήττα από τη Βίκινγκουρ στην εκπνοή των καθυστερήσεων χάρη σε πέναλτι του Σίγκουρντσον.

Δημιούργησε τις μεγαλύτερες ευκαιρίες της αναμέτρησης (3.27 xGoals), πλήρωσε το γεγονός πως δεν παρουσιάστηκε πιο ψύχραιμη στην τελική προσπάθεια. Η Βαλούρ παραμένει αήττητη σε έντεκα αναμετρήσεις με απολογισμό 7-4-0, μακριά από το σπίτι της πανηγύρισε τέσσερις νίκες στις πέντε τελευταίες (μία ισοπαλία).