*6η αγωνιστική

*Κεκλεισμένων των θυρών.

*Δεν σημειώθηκε ισοπαλία στα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (πέτυχαν από δύο νίκες), ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*NG στα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Ελλάς Βερόνα – Μπενεβέντο στην Bet365

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΕΛΛΑΣ ΒΕΡΟΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Παρατάσσοντας μία ενδεκάδα με πολλές αλλαγές, η Ελλάς Βερόνα έφτυσε αίμα για να προσπεράσει το εμπόδιο της Βενέτσια την προηγούμενη Τετάρτη στο “Marc Antonio Bentegodi”. Οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στη διαδικασία των πέναλτι, εκεί που οι γηπεδούχοι φάνηκαν πιο ψύχραιμοι πανηγυρίζοντας, παράλληλα, την πρόκριση στον 4ο γύρο του Κυπέλλου Ιταλίας.

Την προηγούμενη βδομάδα το συγκρότημα του Τζούριτς έκανε την έκπληξη στο Τορίνο, επιστρέφοντας από την έδρα της Γιουβέντους με τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1). Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο πρώτο ημίχρονο, είχαν δοκάρι με τον Κουαδράδο στο 42′ και σκόραραν με τον Μοράτα τρία λεπτά αργότερα, ωστόσο το γκολ δεν μέτρησε ως οφσάιντ με παρέμβαση του VAR.

Στην πρώτη ευκαιρία που δημιούργησαν οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι με τον Φαβίλι (60′), λίγο αργότερα ο Ντιμπάλα έστειλε για δεύτερη φορά την μπάλα στο δοκάρι και ο Κουλουσέφσκι σκόραρε για το τελικό αποτέλεσμα με διαγώνιο πλασέ. Δύο μεγάλες ευκαιρίες για να πάρουν τη νίκη έχασαν οι “μπιανκονέρι” στις καθυστερήσεις. Η διοίκηση των “τζιαλομπλού” έκανε γνωστό πως ο αμυντικός Γκίντερ ξεπέρασε οριστικά τον κορωνοϊό, ωστόσο δύσκολα θα αγωνιστεί στην αποψινή αναμέτρηση κόντρα στην Μπενεβέντο.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας στα πέναλτι της Βενέτσια (2-2 κ.δ., 3-3 παρ.).

ΕΛΛΑΣ ΒΕΡΟΝΑ Στατιστικά

*Under 2,5 στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της (bet365 παίξε νόμιμα)

*GG στα δύο τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 +21 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΜΠΕΝΕΒΕΝΤΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Την προηγούμενη Τετάρτη η Μπενεβέντο βρήκε απέναντί της έναν …δαιμονισμένο Μανκουσό, ο οποίος πετυχαίνοντας χατ τρικ βοήθησε την Έμπολι να φύγει από το “Ciro Vigorito” με νίκη (4-2) και πρόκριση στον 4ο γύρο του Κυπέλλου Ιταλίας. Στο πρωτάθλημα το συγκρότημα του Ιντζάγκι προέρχεται από την ήττα στο ντέρμπι Καμπανίας με αντίπαλο την Νάπολι (2-1 εντός), στο οποίο πρωταγωνιστές ήταν τα αδέλφια Ινσίνιε, Ρομπέρτο και Λορέντζο.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στον αγωνιστικό χώρο από το ξεκίνημα, δημιούργησαν συνολικά 14 ευκαιρίες, οχτώ από τις οποίες κατέληξαν στην αντίπαλη εστία. Ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων έκανε ό,τι μπορούσε από το μέρος του, ωστόσο δεν κατάφερε να βοηθήσει στην αποφυγή της ήττας.

“Η Ελλάς Βερόνα διαθέτει μία εξαιρετική ομάδα, αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στον προπονητή της. Στόχος μας αποτελεί η παραμονή στη Serie A και για αυτή θα παλέψουμε με όλες τις δυνάμεις μας”, είπε μεταξύ άλλων ο προπονητής των “μαγισσών”, Πίπο Ιντζάγκι, ο οποίος αγωνίστηκε ως ποδοσφαιριστής στην Ελλάς Βερόνα την σεζόν 1993/94 σκοράροντας 14 φορές σε 37 συμμετοχές.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας με 4-2 από την Έμπολι. Ο Ολιβιέρι άνοιξε το σκορ στο 47′, προτού ο Μάτζιο ισοφαρίσει για τους γηπεδούχους δέκα λεπτά αργότερα. Στη συνέχεια ανέλαβε δράση ο Μανκουσό πετυχαίνοντας χατ τρικ (61′, 66′, 86′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μοντσίνι στο 90′. Οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν με δέκα παίκτες (80′).