20η αγωνιστική

*Χωρίς χρήση VAR.

*Over2.5+g/g στα 4/5 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δύο ομάδων.

ΒΕΡΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία με 1-1 απέναντι στην Έσεν, για την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Μετά από ένα μέτριο ποιοτικά 1ο ημίχρονο, οι δύο ομάδες ανέβασαν κατακόρυφα το ρυθμό τους στο β’ μέρος, με τη Βερλ να απολαμβάνει τον έλεγχο του παιχνιδιού. Σπατάλησε ευκαιρίες και τελικά έμεινε πίσω στο σκορ, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπαστιάνς. Έβγαλε αντίδραση στη συνέχεια και κατάφερε να “σώσει” τουλάχιστον το βαθμό της ισοπαλίας στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης (90+2′).

Τέταρτο συνεχόμενο παιχνίδι χωρίς νίκη για τη Βερλ στο πρωτάθλημα (0-3-1). Έχει υποχωρήσει στη 12η θέση της βαθμολογίας, στο +7 από τη ζώνη του υποβιβασμού και τη 17η Χάλεσερ. Εντός έδρας μετράει μόλις 1 ήττα σε 10 παιχνίδια για την 3.Liga, με τα 7 από αυτά να ολοκληρώνονται με g/g.

Χωρίς απουσίες θα παραταχθεί στη σημερινή αναμέτρηση.

ΒΕΡΛ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*G/g στα τελευταία 5 επίσημα εντός έδρας παιχνίδια της.

*2-3 γκολ στα τελευταία 4 επίσημα εντός έδρας παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΣΑΑΡΜΠΡΙΚΕΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη με 0-2 απέναντι στη Βικτώρια Κολωνίας, για την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Ανώτερη σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι, κατάφερε να προηγηθεί στο 22ο λεπτό και να διαχειριστεί άψογα το υπέρ της σκορ. Δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα από τους γηπεδούχους, βρήκε και δεύτερο γκολ στο 54′ και χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία κράτησε το υπέρ της 0-2 μέχρι τέλους.

Επιστροφή στις νίκες για τη Σααρμπρίκεν μετά την εντός έδρας ήττα με 2-3 από την Ντούισμπουργκ. Βρίσκεται στην 3η θέση της βαθμολογίας, στο -1 από την 2η Βέχεν και σε απόσταση αναπνοής από τους διώκτες της, με τη διαφορά από την 7η Ίνγκολσταντ να είναι 5 βαθμοί. Εκτός έδρας μετράει 4 συνεχόμενες νίκες στην 3.Liga, έχοντας σκοράρει τουλάχιστον 2 γκολ στις τρεις από αυτές.

Σημαντική απουσία αυτή του Γιάκομπ (7 γκολ σε 11 συμμετοχές).