* 12η αγωνιστική

* 6/7 μεταξύ τους αναμετρήσεις με Under 2.5.

* 6/7 μεταξύ τους ματς σκοράρει τουλάχιστον 1 γκολ η γηπεδούχος ομάδα.

ΒΕΡΕΣ ΡΙΒΝΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μετά την εκτός έδρας νίκη επί της Τσερνομόρετς (0-1), βρίσκεται στην 9η θέση, μετρώντας 15 βαθμούς. Στην έδρα της δείχνει αξιόπιστη, αφού σε 5 ματς είναι αήττητη. Εκτός οι Κουτσέροφ και Κλιετς.

Προηγούμενο παιχνίδι: Νίκησε εκτός έδρας την Τσερνομόρετς με 0-1. Μπήκε δυνατά στο ματς και στο 17ο λεπτό σκόραρε, ενώ 3 λεπτά αργότερα δέχθηκε κόκκινη κάρτα, με αποτέλεσμα να κάτσει πίσω. Η Τσερνομόρετς έκανε τη μία φάση μετά την άλλη, αλλή η Βέρες είχε σε μεγάλη μέρα τον τερματοφύλακά της, που έπιασε μέχρι και πέναλτι στο 66′.

ΒΕΡΕΣ ΡΙΒΝΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* 5/5 εντός έδρας ματς με Under 2.5 (δες το στην Betshop)

* 7/8 τελευταία ματς με N/G.

ΜΑΡΙΟΥΠΟΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μετά την εκτός έδρας ήττα από την Μέταλιστ (1-2), βρίσκεται στην 16η θέση με μόλις 4 βαθμούς. Μετά τη λήξη του αγώνα, ο προπονητής τα “έριξε” στην τύχη για τα τελευταία αποτελέσματα. Παραμένει εκτός ο Τσομποτένκο.

Προηγούμενο παιχνίδι: Ηττήθηκε εκτός έδρας από την Μέταλιστ με 1-2. Κατάφερε και προηγήθηκε στο 3ο λεπτό του αγώνα, αλλά δείχνοντας για άλλο ένα ματς πόσο κακή είναι αμυντικά, κατάφερε να δεχθεί ανατροπή στο τελευταίο 20λεπτο του αγώνα, αφού δέχθηκε γκολ στο 72′ και στο 91.