4η αγωνιστική

*Με G/G ολοκληρώθηκαν τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων, σε όλες τις διοργανώσεις.

*Στο Απερτούρα: Σάντος Λαγκούνα – Βερακρούζ 2-3

ΒΕΡΑΚΡΟΥΖ

Αγνοεί τη νίκη η Βερακρούζ, μετά από τρεις αγωνιστικές στο φετινό Κλαουσούρα, έχοντας απολογισμό μια ισοπαλία και δυο ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γκιγιέρμο Βάσκεθ φιλοξενήθηκε από την Πουέμπλα, κόντρα στην οποία γνώρισε την ήττα με 2-0. Αυτό ήταν και το πέμτπο σερί ματς που δεν σκοράρει, καθώς και η δεύτερη διαδοχική ήττα, μετά και το 0-2 από τη Μοντερέι. Πιο συγκεκριμένα, έχουν περάσει 474 αγωνιστικά λεπτά από την τελευταία φορά που πέτυχε κάποιο τέρμα στο πρωτάθλημα.

Τρεις νίκες, μια ισοπαλία και πέντε ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στη σεζόν για το πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία της. Αμφίβολοι λόγω τραυματισμού είναι οι Χοσέ Μανούελ Βελάσκεζ (ΑΜ 8/0), Μιγκέλ Κανσελά (ΑΜ 0/0) και Κρίστιαν Μενέντεζ (ΕΠ 18/6).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από την Πουέμπλα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G και Under 2.5 τα εφτά τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις. (δες το στην Interwetten)

Το Βερακρούζ – Σάντος Λαγκούνα παίζει στην Interwetten

ΣΑΝΤΟΣ ΛΑΓΚΟΥΝΑ

Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για την Σάντος Λαγκούνα, μετά και την ήττα που υπέστη στην έδρα της Τίγκρες (2-1). Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Ρομπέρτο Σιμπόλντι φιλοξένησε τη Μονάρκας, κόντρα στην οποία πανηγύρισε τη νίκη με 1-0. Το τέρμα του Ντζανίνι στο 54ο λεπτό, ήταν αυτό που έκρινε και το παιχνίδι. Δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα, μετά και το εντός 4-2 επί της Λόμπος, στην πρεμιέρα. Παράλληλα, ήταν το πρώτο ματς πρωταθλήματος, μετά από εννέα σερί, που διατήρησε ανέπαφη την εστία της.

Δυο νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στη σεζόν, για το πρωτάθλημα, αγνοώντας το διπλό στις τρεις τελευταίες της εξόδους (0-2-1). Μεσοβδόμαδα, φιλοξένησε την Τολούκα, για την τρίτη αγωνιστική του κυπέλλου, κόντρα στην οποία πήρε τη νίκη με 2-1. Αμφίβολοι λόγω τραυματισμού είναι οι Νέστορ Αραούχο (ΑΜ 20/0), Ζεράρδο Αλκόμπα (ΑΜ 3/0) και Μπράιαν Ραμπέγιο (ΜΕ 0/0).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Τολούκα για το Κύπελλο.

Στατιστικό: G/G τα εφτά από τα εννέα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.